SuperSport HNL, 5. kolo, 20.08.2023, 21:00 h, Opus Arena
Suci: Ante Čulina, Anto Marić, Ivan Starčević; 4. sudac: Goran Pečarić
1:0(1:0) Gorica
Gorica

"Stotka" Mije Caktaša dovoljna Osijeku za novu pobjedu

Petar Jenjić • nedjelja, 20.08.2023.

Nogometaši Osijeka stigli su do pobjede protiv Gorice. Na domaćem terenu slavili su s 1:0, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Mijo Caktaš kojem je to bio jubilarni stoti...

Osijek drži korak za Hajdukom. Nakon ispadanja od Adana Demirspora, momčad Stjepana Tomasa igrala je kod kuće protiv Gorice i nanijela joj prvi poraz sezone.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije to bio pretjerano sadržajan dvoboj, a odlučio ga je Mijo Caktaš kojem je to bio jubilarni 100. u SuperSport HNL-u. Dovoljno za 10 bodova njegove momčadi koja ima dva manje od vodećih Splićana.

Krenulo je zanimljivo s obje strane. I Osijek i Gorica na početku imali su svoje bolje periode, a izdvajaju se udarci Kristijana Lovrića i Darka Nejašmića izvana, no nije bilo promjene rezultata.

Činilo se da će se promijeniti u 28. minuti kada je Osijek dobio penal zbog igranja rukom Marija Maloče. Međutim, Šime Gržan pucao je jako loše, a lopta je otišla pokraj gola. Razočaranje nije trajalo predugo.

Bila je to dobra akcija Osijeka, Domagoj Bukvić je prekrasno ubacio, a Mijo Caktaš glavom skrenuo u gol za svoj 100. pogodak u najvišem rangu hrvatskog nogometa. Najbolju šansu Gorica je imala u 35. minuti kada je pokušaj Josipa Mitrovića obranio Marko Malenica nakon dobrog ubačaja Valentina Majstorovića.

U nastavku susreta nismo gledali toliko sadržajan dvoboj, pa tako i nemamo previše toga za izdvojiti, posebno sa strane Osijeka koji se definitivno raspucao zadnjih mjesec dana u svojim utakmicama. Izdvajamo solidan pokušaj gostiju preko Svena Blummela, no Malenica je obranio njegov udarac.

Do kraja se rezultat nije promijenio, a izdvajamo pokušaje Miereza te Mrzljaka na drugoj strani.