Borna Gojo uspješan na startu kvalifikacija za US Open

Petar Jenjić • srijeda, 23.08.2023.

Borna Gojo stigao je do pobjede na startu kvalifikacija za US Open. U prvom kolu, u tri seta, bio je bolji od Hamada Međedovića...

Dobar početak kvalifikacija za US Open, posljednji Grand Slam sezone, imao je i Borna Gojo koji je u prvom kolu stigao do pobjede protiv srpskog tenisača Hamada Međedovića.

Igraj na kvalifikacije za US Open (m) na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hrvatski tenisač, trenutno 106. na ATP ljestvici, svladao je 39 mjesta slabije rangiranog protivnika nakon dva sata i 25 minuta provedenih na terenu, a slavio je sa 7:5, 6:7, 6:4. Bio im je to prvi međusobni dvoboj.

U prvom setu vidjeli smo samo jedan break, i to u 12. gemu kada je Gojo iskoristio ukupno petu break šansu i slavio sa 7:5. U drugom je imao break prednosti, ali nije uspio izdržati do kraja. Međedović je slavio sa 7:2 u tie-breaku.

Ipak, u odlučujućem setu napravio je break kod 2:2 i bez većih problema priveo meč prema kraju. U drugom kolu čeka ga Adrian Andrejev, trenutno 192. tenisač svijeta, koji je u prvom kolu bio bolji od Nermana Fatića u dva seta.