Andrej Kramarić golom u 90. minuti donio pobjedu Hoffenheimu, Juranović nizao asistencije

Branimir Korać • subota, 26.08.2023.

U drugom kolu Bundeslige, Hrvati su u subotu igrali važnu ulogu. Andrej Kramarić bio je strijelac pobjedničkog gola za Hoffenheim u slavlju kod Heidenheima, a Josip Juranović upisao je dvije asistencije i sudjelovao kod još jednog gola u također gostujućoj pobjedi Union Berlina...

Heidenheim je bio vrlo blizu prve bundesligaške pobjede, međutim nije izdržao i u zadnjih 15 minuta primio je tri gola i upisao pobjedu.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Igrao je vrlo dobro i imao vodstvo golovima Bestea i Pieringera, ali pao je u završnici, prerano se poveselio pobjedi i gosti su došli do preokreta.

Prvo je u 77. minuti Beier smanjio na 2:1, a onda je u 81. minuti Kaderabek pogodio za poravnanje.

Na ulasku u sudačku nadoknadu, dosuđen je kazneni udarac za goste koje je Andrej Kramarić odveo do pobjede. Prvi udarac završio je u mreži, ali sudac je tražio da se ponovi jer nije dao znak za izvođenje. Kod drugog pokušaja Kramarić je bio miran i poslao loptu po sredini gola.

Union Berlin bio je vrlo uvjerljiv u gostima kod Darmstadta uz odličan nastup Josipa Juranovića.

Hrvatski reprezentativac asistirao je izravno kod dva pogotka te neizravno kod još jednog koji je zakuhao hrvatski branič Matej Maglica lošom reakcijom u 16 metara.

Union Berlin je do pobjede došao s igračem manje zbog isključenja Aaronsona još u 21. minuti susreta.

Pogotke za Union postigli su Gosens dva te po jedan Behrens i Doekhi.

Wolfsburg je u gostima preokretom slavio protiv Kölna. Njegov igrač na posudbi u domaćem sastavu, Waldschmit pogodio je za vodstvo, ali Wolfsburg je pronašao snage za preokret i došao do pobjede golovima Jonasa Winda. Lovro Majer kod domaćina igrao je do 85. minute.

Freiburg je golom Maxa Philippa stigao do pobjede protiv Werdera.