SuperSport HNL, 6. kolo, 26.08.2023, 19:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Fran Jović, Marjan Tomas, Kristijan Novosel; 4. sudac: Ante Čulina
Leon Dajaku 86'
Hajduk

Hajduk ostao na maksimalnom učinku, Dajaku zabio za pobjedu u Varaždinu

Petar Jenjić • subota, 26.08.2023.

Nogometaši Hajduka upisali su novu pobjedu ove sezone. Na gostovanju kod Varaždina slavili su rezultatom 2:1, a pogodak za tri boda postigli su u završnim minutama susreta...

Vrlo zanimljiva i dramatična bila je utakmica u Varaždinu gdje je Hajduk stigao do pobjede od 2:1 i tako nakon pet utakmica ostao na vrhu prvenstvene ljestvice s maksimalnim mogućim učinkom.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gostujuća ekipa dugo je u drugom poluvremenu lomila protivnika te ga ipak uspjela slomiti. Varaždinci su u sudačkoj nadoknadi pritisnuli i tražili izjednačenje, no do njega nisu došli.

Prvi pravi šut imao je Hajduk preko Darija Melnjaka u 13. minuti, bek gostiju lijepo puca iskosa sa 17 metara, no lopta ide malo kraj stative. Deset minuta kasnije odličan udarac Varaždinaca, probao je nesmetano Marin Pilj s 14 metara, no Ivan Lučić je na mjestu.

Bio je to bolji period Varaždinaca, ali Hajduk je ipak prvi stigao do gola. Igrala se 29. minuta, iz prve prave šanse Hajduk je poveo. Marko Livaja je ubacio s desne strane, Filip Krovinović utrčao u kazneni prostor i glavom skrenuo loptu u mrežu.

Samo sedam minuta kasnije domaćin je zasluženo izjednačio. Nakon visoke lopte i gužve, ista je došla do Leona Belcara na 16 metara koji poentira u sami kut. Neobranjivo za Lučića.

U 40. minuti dosuđen je penal za goste nakon igranja rukom, no u začetku akcije bilo je zaleđe. Uslijedio je novi udarac Krovinovića, ali na pravom mjestu je bio Oliver Zelenika. U sudačkoj se nadoknadi činilo da je Hajduk ponovno zabio, ovoga puta preko Ivana Dolčeka, no Livaja je u začetku akcije bio u zaleđu.

Za kraj sadržajnog prvog dijela izdvaja se dobar udarac Michela Šege izvana, no vratar Bijelih bio je na mjestu. Sadržajno prvo poluvrijeme je završilo bez pobjednika.

U nastavku se izdvaja 53. minuta kada je Livaja pucao glavom nakon kornera, ali pogodio je stativu. Četiri minute kasnije Niko Sigur je pucao iz dotrčavanja sa 17 metara, ali nije bilo precizno. Uslijedio je duži period igre bez prave, konkretne šanse.

U 80. minuti nakon dobre akcije je pucao Dino Mikanović, no obranio je vratar Varaždina. Zelenika je dobro reagirao i dvije minute kasnije, ali je Livajin udarac iz slobodnog udarca uspio odbiti u aut. I onda su gosti ipak stigli do pogotka.

Bila je to kombinacija dva igrača s klupe. Odlična lopta Dina Mikanovića za neometanog Leona Dajauka na drugoj stativi koji udarcem isprve pogađa bliži kut. Varaždin je pritisnuo u završnici, izdvaja se udarac Frana Brodića iz slobodnog udarca, no promjene rezultata nije bilo.