SuperSport HNL, 6. kolo, 27.08.2023, 21:05 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Kruno Šarić (Županja), Goran Perica (Šibenik), Mateo Erceg (Benkovac)
Marco Pašalić 90'
Rijeka

Raspoloženi Petković enigma za Riječane, Dinamo uzeo tri važna i zaslužena boda

Branimir Korać • nedjelja, 27.08.2023.

Dinamo i Rijeka zaključili su šesto kolo SuperSport HNL-a. Modri su na svom stadionu slavili s 2:1 u susretu u kojem su dominirali praktički svih 90 minuta. Bruno Petković odigrao je vrhunsku utakmicu i predstavljao veliki problem za goste...

Dinamo i Rijeka nisu razočarali, odigrali su vrlo dobru utakmicu u kojoj se igralo dinamično, stvarale prilike, a u konačnici Dinamo je ipak bio bolji i upisao je pobjedu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rijeka je doputovala na Maksimir s velikim ambicijama, ali nije imala šanse protiv raspoloženog Dinama u čijem je sastavu briljirao Bruno Petković koji je imao niz fantastičnih proigravanja.

I dok je obrana Rijeke uglavnom bila pod pritiskom, na drugoj strani terena praktički nije bilo posla za Ivana Nevistića, naime tek u 87. minuti Rijeka je imala prvi udarac u okvir gola.

Dinamo je od početka dominirao, Rijeka se pokušavala obraniti, ali na kraju ipak nije uspjela.

Već od pete minute i prilike Baturine Dinamo je dominirao i stvarao prilike. Minutu kasnije prvi put je i proslavio pogodak, nakon kornera Ristovski je pucao glavom, bio je posve sam, ali VAR intervencija poništila je pogodak. Naime Mišić je napravio prekršaj i pogodak nije priznat.

Rijeka je prvi put zaprijetila u 21. minuti kada je Pašalić opalio s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla pokraj gola.

Kako je poluvrijeme odmicalo, tako je rastao pritisak pa je Marin, koji je uskočio u posljednji čas umjesto ozlijeđenog Stojkovića, pucao iz odlične situacije neprecizno, a u 37. minuti ipak je stigao pogodak. Ristovski je pronašao Petkovića koji iz prve gura u prostor za Bulata, on je sam pred Labrovićem i zabija za 1:0.

U drugom poluvremenu nastavilo se u istom ritmu. Dinamo je i dalje dominirao, stezao obruč oko obrane Rijeke koja se svom snagom branila.

Nizale su se prilike Špikića, Emrelija, Mihajličenka, a u 83. minuti pada pogodak.

Baturina je dobio loptu u 16 metara, Vukčević ga je srušio s leđa i dosuđen je kazneni udarac. Rutinski ga je izveo Petković koji je pogodio za 2:0.

Rijeka je smanjila u 90. minuti novim krasnim pogotkom Marca Pašalića koji je pogodio iz slobodnjak.

Do kraja Rijeka nije zaprijetila, čak štoviše Dinamo je imao nekoliko dobrih situacija, no ostalo je 2:1.