Konferencijska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 31.08.2023, 20:15 h, Rujevica
Jonathan David 108'
Lille

Rijeka hrabro pala, Lille u produžecima izborio skupine Konferencijske lige

Petar Jenjić • četvrtak, 31.08.2023.

Nogometaši Rijeke nisu uspjeli izboriti skupine Konferencijske lige. Nakon velike borbe na Rujevici, u 120 odigranih minuta, Lille je uspio s jednim postignutim pogotkom više u ukupnom zbroju proći dalje...

Bafode Diakite
87'
7
Hakon Arnar Haraldsson
87'
12
Yusuf Yazici
99'
14
Samuel Umtiti
115'

Paulo Fonseca

Rijeka nije uspjela. Sjajna večer na Rujevici, dobra atmosfera i veliki protivnik nisu završili pozitivno za momčad koju vodi Željko Sopić. Nakon velike borbe u 120 minuta, Lille je ipak uspio proći dalje i izboriti skupine Konferencijske lige.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rijeka je povela u drugom poluvremenu, imala dobru priliku za 2:0, ali nije došla do drugog. Član Ligue 1 zabio je u drugom produžetku za 1:1 i s ukupnih 3:2 prošao dalje. Hrvatska momčad hrabro je pala, no neće joj to biti od velike utjehe.

Nakon samo šest minuta igre Rijeka je mogla povesti. Marco Pašalić odigrava povratnu na Veldina Hodžu koji sa šest metara neometan puca posred gola, ali pogađa vratara francuske momčadi.

Najbolju priliku za gostujuću ekipu imao je Ivan Cavaleiro koji je spretno i sretno stigao do lopte i pucao s 12 metara, no Nediljko Labrović bio je na pravom mjestu i otklonio opasnost.

Vratar Rijeke još je jednom morao reagirati, ali nije bilo prevelikog straha za pogodak protivnika. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata, Lille je čvrsto stajao prema natrag i očekivano se nije previše otvarao.

Vodstvo i delirij na Rujevici stigao je u 58. minuti. Pritisak domaće momčadi itekako se isplatio. Toni Fruk izveo je slobodan udarac, nakon gužve u kaznenom prostoru na pravom mjestu se našao Ivan Smolčić i s pet metara zakucao loptu u mrežu.

Osam minuta kasnije moglo je biti i 2:0. Andrija Vukčević bio je u odličnoj poziciji, pucao neometan s 13 metara, ali ponovno vratar Lillea na mjestu. Odmah nakon toga činilo se da je Lille stigao do poravnanja preko Jonathana Davida, ali nakon VAR provjere dosuđeno je zaleđe.

Velika šansa za Lille nakon kornera u 78. minuti, Alexsandro je visoko skočio i pucao glavom, ali pogodio je stativu. Rijeka je pritisnula u sudačkoj nadoknadi, ali s obzirom na to da se rezultat nije mijenjao, slijedili su produžeci.

Gostujuća ekipa stigla je do poravnanja u 108. minuti, udarac iskosa završio je u stativi, lopta se odbila do Davida koji poentira u praznu mrežu. Do kraja se rezultat nije više promijenio.