SuperSport HNL, 7. kolo, 01.09.2023, 20:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Dario Bel, Ivan Janić, Dino Knez; 4. sudac: Antonio Škobić; VAR: Ivan Matić, Goran Pataki
Slaven Belupo
0:1(0:0) Lokomotiva
Marin Šotiček 65'
Lokomotiva

Marin Šotiček zabio prvijenac za pobjedu Lokomotive u Koprivnici!

Petar Jenjić • petak, 01.09.2023.

U susretu sedmog kola SuperSport HNL-a do prve pobjede sezone stigla je Lokomotiva koja je slavila u gostima kod Slaven Belupa. Pogodak odluke postigao je Marin Šotiček...

Jedan pogodak vidjeli smo danas u Koprivnici, u dvoboju Slaven Belupa i Lokomotive, a do pobjede je stigla zagrebačka momčad koja je slavila s minimalnih 1:0 i tako stigla do prvog troboda u ovoj sezoni.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Silvija Čabraje tako je nanijela Slaven Belupu prvi domaći poraz u sezoni, a ujedno se s njim izjednačila na ljestvici sa šest bodova.

Nije se puno toga događalo kroz prvo poluvrijeme, a nešto bolje je na terenu stajala Lokmotiva koja je uputila nekoliko oštrih ubačaja kroz peterac domaćina, ali nedostajao je udarac prema golu.

Ipak, izdvaja se 16. minuta i pokušaj Arta Smakaja koji je sjajno opalio s 22,23 metra, ali Ivan Sušak je obranio. U završnici poluvremena Antonio Bosec je na drugoj strani bio u prilici nakon centaršuta Daniela Štefulja, a udarac glavom završio je na gredi.

Iz prve prave akcije u nastavku susreta gostujući sastav stigao je do vodstva. Igrala se 65. minuta kada smo vidjeli lijepo, okomito proigravanje Indrita Tucija za Marina Šotičeka koji utrčava u kazneni prostor i matira vratara Slaven Belupa. Ovo mu je bio prvi gol u SuperSport HNL-u.

U 83. minuti vidjeli smo dobar udarac Sandra Kulenovića iskosa, ali obranio je Sušak njegov pokušaj. Domaćin je očekivano u posljednjim minutama krenuo prema naprijed i pokušao zaprijetiti. Odličnu situaciju imao je Marco Boras čiji je udarac glavom pogodio stativu.

Do kraja susreta izdvaja se još jedan pokušaj domaćina preko Tomislava Štrkalja koji je pucao iskosa i pogodio vanjski dio mreže.