Beljo strijelac drugo kolo zaredom, Kramarić asistent u pobjedi Hoffenheima

Mihaela Bradovski • subota, 02.09.2023.

Odrađena je većina trećeg kola Bundeslige, a hrvatski internacionalac Dion Drena Beljo došao je ponovno do pogotka. Augsburg je remizirao protiv Bochuma, a Beljo je bio strijelac prvog pogotka na susretu...

Dion Drena Beljo dobro je ušao u novu sezonu i već drugo kolo zaredom je među strijelcima. Nakon što je u prošlom kolu zabio Bayernu u porazu 3:1 u Münchenu, bio je strijelac i danas, u trećem kolu protiv Bochuma.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U 35. minuti Augsburg je krenuo u brz napad, Demirović je s lijeve strane dao povratnu loptu u sredinu gdje natrčava Beljo i šalje je u mrežu za vodstvo domaćina. (OVDJE pogledajte Beljin pogodak)

Na odmor se ipak otišlo s poravnatih 1:1 nakon što je u sudačkoj nadoknadi Takuma Asano zabio za izjednačenje.

U drugom dijelu Augsburg je stigao do novog pogotka, Beljo je ponovno bio u prvom planu, došao je pred vratara i pogodio vratnicu od koje se lopta odbija do Demirovića, a on iz blizine pogađa praznu mrežu.

Kratko je domaćin bio u vodstvu, Bochum je odmah odgovorio preko Asana za 2:2 u 65. minuti.

Hrvatski reprezentativac igrao je do 87. minute.

Bayer Leverkusen upisao je vrlo uvjerljivu pobjedu protiv Darmstadta koji je stradao s 5:1. Leverkusen u ovom trenutku izgleda nezaustavljivo, a Darmstadt kao da je pomalo zalutao u ovo društvo.

Gosti su izdržali jedno poluvrijeme, na odmoru je bilo 1:1, poveo je domaćin pogotkom Bonifacea, a izjednačio je Vilhelmsson. No u drugom dijelu isplatio se pritisak domaćina, Palacios, Boniface, Hofmann i Hložek napunili su mrežu gostiju.

Josip Stanišić ušao je u igru u 72. minuti umjesto Taha, a kod gostiju Bartol Franjić odradio je cijelu utakmicu dok je Maglica ušao u 68. minuti.

Hoffenheim je slavio 3:1 protiv Wolfsburga, a Andrej Kramarić odigrao je dobru utakmicu iako nije postigao pogodak. Zato je upisao asistenciju za 3:1, lijepo je izvrtio čuvara na lijevoj strani, zatim pronašao Skova koji s ruba kaznenog prostora zabija za konačnih 3:1.

Prva dva pogotka za Hoffenheim postigli su Brooks i Beier dok je Tiago Tomas bio jedini strijelac za goste.

Kramarić je igru napustio na ulasku u sudački dodatak dok je Lovro Majer danas bio skromniji i nevidljiviji te je izašao u 68. minuti.

Uvjerljive domaće pobjede upisali su Stuttgart i Werder, a ova pobjeda Stuttgart stavlja na visoko drugo mjesto gdje ga posljednjih godina nismo navikli gledati.