SuperSport HNL, 7. kolo, 02.09.2023, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Mateo Erceg, Goran Perica, Željko Bučar; 4. sudac: Ante Terzić; VAR: Marin Vidulin, Alen Jakšić

Petar Jenjić • subota, 02.09.2023.

Nogometaši Gorice stigli su do nove prvenstvene pobjede u SuperSport HNL-u. Na gostovanju kod Rudeša, momčad koju vodi Dinko Jeličić, slavila je rezultatom 2:0...

Rudeš i dalje ne zna za pobjedu. Na stadionu u Kranjčevićevoj gostovala je Gorica koja je postigla dva pogotka u prvom poluvremenu i to vodstvo sačuvala sve do posljednjeg sučevog zvižduka. Sada je stigla na ukupno devet bodova.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gostujuća momčad odigrala je bolje prvo poluvrijeme i kaznila obranu Rudeša. S druge strane, u nastavku je domaćin imao puno više prilika, no Ivan Banić bio je na visini zadatka.

Dobra kombinacija Rudeša u 15. minuti, Rijad Mašala je lijepo odigrao za Aleksu Latkovića koji s deset metara puca preko gola. Kazna je stigla odmah u sljedećem napadu, Dino Štiglec je ubacio s lijeve strane na peterac gdje se našao Valentino Majstorović i glavom skrenuo loptu u gol.

Novi pogodak Gorica je postigla u 23. minuti. Nakon ubačaja iz kornera Jurice Pršira sam kao duh ostao je Marko Soldo koji je iz dotrčavanja spretno i sretno skrenuo loptu pod gredu. Nikola Vujnović nakon toga se dva puta našao u dobroj situaciji.

Prvo je u 31. minuti opalio malo izvan 16 metara, ali ravno u Karla Kralja. Nakon toga bio je u još boljoj poziciji. Bila je to sjajna kombinacija Gorice, igrač gostiju izborio se za neometan udarac sa sedam metara, a lopta bi ušla u gol da Ivan Tomečak nije glavom otklonio s crte. U 39. minuti Momčilo Raspopović skoro je zabio autogol, ali Ivan Banić uhvatio je loptu. Iz prvog dijela izdvaja se još pokušaj Majstorovića kojeg je obranio vratar domaće momčadi.

U 47. minuti Rudeš je stigao do odlične šanse. Tek što je ušao, do udarca je došao Vinko Petković koji je pucao iskosa, ali Banić je obranio. Tri minute kasnije na drugoj strani Merveil Ndockyt je došao do lopte na 35-40 metara i povukao sve do kaznenog prostora. Lijepo je opalio Kongoanac vanjskom s 15 metara, no obranio je Kralj.

Uslijedio je puno bolji period igre domaće momčadi koja je imala više konkretnih prilika. U 65. minuti Tomečak ubacuje na pet metara, pucao je glavom Jakov Bašić uz pomoć Frana Topića, ali Banić refleksno odbija. Uslijedio je pokušaj izvana Bašića, no vratar Gorice uhvatio je loptu u ruke.

Sjajne prilike zagrebačka momčad imala je u 70. minuti. Tražili su prvo iz Rudeša penal zbog igranja rukom, ali u nastavku akcije pucao je Andrej Lazarov, no ponovno je na mjestu bio Banić. Vratar Gorice apsolutni je heroj svoje momčadi jer je nakon toga obranio još jedan udarac, ovoga puta Petkovića.