SuperSport HNL, 7. kolo, 02.09.2023, 21:05 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Igor Pajač, Ivan Mihalj, Kristijan Novosel; 4. sudac: Dario Kulušić
Hajduk
0:1(0:0) Istra 1961
Mateo Lisica 90'+11'
Istra 1961

Istra prekinula pobjednički niz Hajduka: Promašaji Bijelih, dva poništena gola i šok na kraju

Petar Jenjić, Krešimir Milić • subota, 02.09.2023.

Hajduk je imao brojne prilike pred vratima Istre 1961, a zatresao je i mrežu dva puta, ali golovi su poništeni zbog zaleđa. Istra je prva ove sezone uspjela poraziti Bijele i upisati svoju prvu pobjedu...

Slagale su se prilike pred vratima Istre 1961, ali Hajduk nije uspio doći do šeste pobjede ovoj sezoni u SuperSport HNL-u, zato jesu gosti do svoje prve. Ostali su Bijeli i dalje u vrhu, ali s prvim porazom u sezoni, a nakon 0:1 s Istrom na Poljudu imaju za čime žaliti nakon propuštenih brojnih prilika i dva poništena zgoditka zbog zaleđa.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Još jednom su navijači napunili Poljud ove sezone, a Bijeli su igrali ponovno u nevjerojatnoj atmosferi. Glasna podrška s tribina krenula je još i prije utakmice, a trajala je sve do posljednjeg sučevog zvižduka.

Da će se bunker Istre mučiti, ali i da će ga biti teško probiti, gotovo cijelu utakmicu moglo se vidjeti već u prvih deset minuta kad je Hajduk stvorio dvije velike prilike. Sjajnu priliku kreirali su igrači Hajduka u 3. minuti. Kombinirali su Sahiti, Krovinović i Livaja po lijevoj strani, a lopta je stigla do Odjidje koji je ubacio na peterac. Sam na drugoj stativi bio je Krovinović, ali njegov udarac završio je iznad vrata Istre 1961.

Nije ni Istra u tim trenucima bila bez svojih šansi, a jednu su imali u 6. minuti. Zatresla se greda kad je Čuić uputio loptu prema vratima glavom nakon ubačaja Petrusenka. Samo dvije minute iza toga velika prilika na drugoj strani.

Sigur je sjajno između linija uputio loptu za Melnjaka u kazneni prostor, a lijevog beka Hajduka zaustavio je Majkić dobrom intervencijom.

U 11. minuti dogodila se i jedna sporna situacija o kojoj bi se moglo i naknadno diskutirati. Blagojević je zaustavio rukom na rubu kaznenog prostora Livajin ubačaj, ali sudac Pajač koji je bio udaljen nekoliko metara pokazao je da se nastavi igra.

Nastavio je Hajduk plesti mrežu pred vratima Istre, a jedna od opasnijih situacija pred Majkićem odvila se u 32. minuti. Sahiti je ubacio na peterac za Livaju ispred kojeg je Marešić uspio intervenirati i izbiti loptu u korner.

Zatresli su do kraja prvog dijela Bijeli mrežu nakon brojnih prilika, ali signalizirano je zaleđe, što je potvrdila i VAR soba. Bilo je to u 41. minuti kad je Melnjak ubačaj Odjidje spremio glavom iza leđa Majkića, ali zgoditak je poništen i nije bio jedini.

Poništen je zgoditak Hajduku i na početku drugog dijela. U 48. minuti Livaja je zatresao mrežu glavom nakon ubačaja Dolčeka s desne strane. Signalizirao je pomoćni sudac zaleđe, a odluku je brzo potvrdila i VAR soba.

Istra je ponovno zaprijetila u 58. minuti kad je Hujber oštro ubacio u peterac, ali Lučić je uspio loptu izbaciti izvan kaznenog prostora. Nedugo nakon toga istaknula se s druge strane šansa koju je kreirao Moufi ubačajem za Livaju koji je šutirao preko gola.

Pokušavali su Bijeli još više do gola pri kraju, ali na kraju je Istra ta koja je došla do pobjede. Bljesnula je kontra u zadnjim sekundama susreta, a Lisica je bio realizator. Matirao je Lučića s ruba kaznenog prostora u 101. minuti.

Bila je to posljednja i presudna akcija za konačni rezultat utakmice u kojoj je Hajduk upisao prvi poraz sezone u prvenstvu.