SuperSport HNL, 7. kolo, 03.09.2023, 18:30 h, Rujevica
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb), Anto Marić (Zagreb)
Fran Brodić 73'
Varaždin

Podjela bodova u trileru na Rujevici, Varaždin ispustio prednost u završnici

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.09.2023.

Odličan dvoboj odigrali su Rijeka i Varaždin, uzbuđenja nije nedostajalo, a završilo je 2:2. Varaždin je vodio do završnice kada se Riječani vraćaju s igračem više, a u nadoknadi su bili i puno bliži preokretu...

Vrlo zanimljiv dvoboj na Rujevici, baš kako se i očekivalo. Završilo je 2:2, Varaždin je imao odličnu situaciju, sve do nesmotrenosti Pellumbija koji radi prekršaj, zarađuje isključenje, a Rijeka iz tog prekida dolazi do poravnanja.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iako psihološki i fizički istrošena nakon teškog dvoboja protiv Lillea, Rijeka je bila bolji protivnik i nizala je prilike.

U 17. minuti Rijeka je povela. Fruk je odlično prebacio loptu za Jankovića koji ulazi u 16, dolazi pred Zeleniku i lakoćom zabija.

Rijeka je bila u naletu i u 21. minuti našla se u novoj velikoj prilici. Odlična situacija za Fruka koji je dobio loptu u 16 metara, prebacio istrčalog Zeleniku, ali lopta pogađa gredu.

Varaždin je prvi put zaprijetio u 27. minuti preko svog daleko najboljeg pojedinca Frana Brodića. Brza akcija gostiju, Brodić je ostao posve sam na lijevoj strani, gađao je suprotni kut, ali preslabo i Labrović brani.

U drugom poluvremenu Rijeka je malo podigla nogu s gasa, ali i dalje je bila opasnija. U 60,. minuti veliki pljesak na Rujevici u debiju je zaradio Marko Pjaca koji pet minuta kasnije kombinira s Jankovićem, Janković puca izvana i pogađa stativu.

I umjesto 2:0, Varaždin ubrzo radi preokret.

U 67. minuti lopta ubačena u 16 metara, Brodić je pucao glavom, Labrović fantastično obranio, ali dosuđen je kazneni udarac jer je Mitrovićev lakat kod udarca Brodića završio na njegovoj glavi. Postonjski je bio precizan za 1:1.

Vrlo brzo novi pogodak. Sjajno su Varaždinci kombinirali, Mitrovski je odlično uočio Brodića samog na rubu 16 metara iskosa, ovaj odlično gađa u gornji suprotni kut i zabija za preokret i 2:1 u 73. minuti.

Iako su se odjednom našli u minusu, Riječani se nisu predali. Obregon je u 80. minuti dobio bitku s Pellumbijem koji ga ruši i zarađuje isključenje. Četiri minute kasnije Banda iz slobodnjaka gađa vratnicu, lopta se odbija do Obregona koji glavom zabija za 2:2.

Do kraja susreta Rijeka je napadala bila bolja i opasnija, ali rezultat se više nije mijenjao.