Lokomotiva 32:16 Sesvete

Rukometašice Lokomotive novu sezonu otvorile vrlo uvjerljivom pobjedom

Branimir Korać • subota, 09.09.2023.

Odigran je prvi susret u novoj sezone 1. HRLŽ, a u njemu je Lokomotiva na svom parketu ugostila Sesvete. Lokosice nisu imale problema i uvjerljivo su slavile...

Lokomotiva je glatkom pobjedom protiv Sesveta ušla u novu sezonu Prve HRLŽ. Braniteljice naslova dominirale su susretom i nisu dopustile nikakvo iznenađenje.

Igraj na rukoemtne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lokosice u novu sezonu ulaze sa izmijenjenim sastavom, ali i dalje dovoljno kvalitetne. U ovom prvom susretu kao veliko pojačanje pokazala se Ukrajinka na vratima Maria Gladun koja je susret završila sa 16 obrana uz fantastičan postotak od 55 posto uspješnih obrana.

Sesvećanke su zadnji egal imale u devetoj minuti kada je na semaforu bilo 3:3, ali već do poluvremena bilo je visokih 16:9 za domaće igračice koje su odmah na početku drugog dijela uhvatile dvoznamenkastu prednost.

Osim Gladun istaknule su se i Tena Japundža s čak 12 golova i Kristina Prkačin s pet pogodaka.

Kod Sesveta vratarke su zajedno skupile tek tri obrane, a najefikasnija s pet golova bila je Lana Jurina.