Kapetan svladao kapetana: Futsal Dinamo izborio finale Superkupa!

Petar Jenjić • subota, 09.09.2023.

U finalu Superkupa u futsalu igrat će Šibenik 1983 i Futsal Dinamo. Aktualni hrvatski prvak u svom je polufinalu porazio Olmissum nakon boljeg izvođenja penala...

Futsal Dinamo drugi je finalist hrvatskog Superkupa. Nakon još jedne drame penala svladao je Olmissum u reprizi prošlosezonskog finala prvenstva Hrvatske.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon 40 minuta igre bilo je 2:2, Olmissum je dva puta bio u vodstvo, no zagrebačka momčad dva je puta nadoknadila zaostatak. Na koncu je boljim izvođenjem udaraca s pet metara bila bolja s 5:4.

Omišani su do vodstva stigli u 3. minuti susreta kada je Duje Kustura odigrao prema Antoniju Sekuliću koji iz blizine skreće loptu u mrežu za 1:0.

Futsal Dinamo stigao je do poravnanja u 16. minuti kada je Ante Piplica lijepo uposlio Nevena Zonjića, a on se našao u pravoj poziciji i poentirao za slavlje domaćih navijača.

Do kraja poluvremena nije se mijenjao rezultat, a gosti su nakon šest minuta igre u nastavku stigli do novog gola. Ponovno je na pravom mjestu bio Antonio Sekulić.

Igralo se odlično na obje strane, a i Dinamo i Olmissum imali su svoje šanse. Ipak, do gola je prije stigla zagrebačka momčad koja je poentirala preko Kristijana Postružina nešto više od četiri minute prije kraja.

Do kraja nije bilo promjene rezultata pa se pristupilo izvođenju penala. Svi pucači bili su sigurni sve do posljednje serije kada je kapetanu Olmissuma Duji Kusturi udarac obranio kapetan Dinama Ivan Pavlić koji je za samo taj penal stao na gol.

Pobjedu Dinamu donio je Luka Perić, a sutra će se za trofej boriti protiv Šibenika 1983.