Vodeni sportovi

Damir Martin šesti na svijetu u samcu, zlato očekivano u Njemačku

Branimir Korać • nedjelja, 10.09.2023.

Drugi hrvatski finalist na Svjetskom prvenstvu u veslanju u Beogradu bio je Damir Martin koji je u samcu na kraju zauzeo šesto mjesto...

Samim ulaskom u finale i osiguravanjem nastupa na Olimpijskim igrama u Parizu, Damir Martin ostvario je cilj. U finalu nije bilo šanse za neki veliki plasman, konkurencija je bila prejaka.

Martin je od početka bio u zaostatku, broj zaveslaja bio je znatno manji od ostalih veslača i zaostatak je rastao te nije bilo prilike za podizanje ritma u skok u poretku.

Na kraju je stazu odveslao za 7:06.39 dok je petoplasirani Danac Sverri Nielsen imao gotovo 20 sekundi bolje vrijeme.

Zlato je otišlo u Njemačku, očekivano je slavio Oliver Zeidler koji je još jednom iskontrolirao utrku.

Do samog kraja prijetio je Nizozemac Simon van Dorp, no morao se zadovoljiti srebrom.

Bronca je otišla u Novi Zeland, Thomas Mackintosh probio se ispred Stefanosa Ntouskosa.