Finci poveli protiv Hrvatske, Virtanen sjajan u ključnim trenucima protiv Prižmića

Branimir Korać • petak, 15.09.2023.

Dino Prižmić nije uspio, Finska je povela u susretu drugog kola kvalifikacijskog turnira Davis Cupa koji se igra u Split. Otto Virtanen odigrao je jako dobar meč i slavio u tri seta...

Sada više stvarno nema prostora za ijedan poraz. Hrvatska je izgubila prvi meč protiv Finske te Borna Gojo i par Dodig/Pavić ne smiju izgubiti ako Hrvatska želi, a želi, u Malagu na završnicu Davis Cupa.

Igraj na mečeve Davis Cupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dini Prižmiću se teško može nešto prigovoriti, mladi tenisač se borio, uspio okrenuti drugi set i izboriti treći, ali kako je Otto Virtanen servirao nakon što je došao do breaka u trećem setu, Prižmić nije imao nikakve šanse.

Virtanen je prvi set uzeo zahvaljujući breaku u trećem gemu, kasnije je hrvatski tenisač prijetio, imao po dvije break lopte u osmom i desetom gemu, ali ostale su neiskorištene i Virtanen je uzeo set sa 6:4.

U drugom setu Virtanen je napravio break za 3:2 te napravio veliki korak prema pobjedi, ali nakon toga Prižmić odgovara, osvaja četiri gema zaredom te ipak odlazi u treći set.

Tamo je Prižmić imao problema, uspio se izvući kod 2:1, ali ne i kod 3:2 gdje Virtanen dolazi do breaka.

Bio je to ključan break i nakon njega Finac je mirno, bez izgubljenog poena na svom servisu stigao do pobjede.

Veliko zadovoljstvo za Fince koji su čak imali više navijača na tribinama što nipošto nije za pohvaliti se.

Slijedi Borna Gojo protiv Emila Ruusuvuorija.