Leon Kreković do prvijenca u Finskoj, njegov Lahti preokretom do pobjede

Branimir Korać • petak, 15.09.2023.

Lahti nema sezonu kakvu je očekivao, nalazi se u borbi za opstanak gdje je danas upisao važnu pobjedu. S 2:1 je bio bolji od KTP-a uz doprinos Leona Krekovića...

Tri vrlo važna boda osvojio je u finskom prvenstvu Lahti koji je ugostio u ligi za opstanak KTP. Slavio je s 2:1 i tako odmaknuo današnjem protivniku na pet bodova prednosti. KTP tako ostaje u opasnoj zoni na petposljednjem mjestu dok Lahti ipak lakše diše.

Igraj na utakmice finskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije počelo najbolje, Lahti je već u 15. minuti ostao bez mladog Pasanena zbog ozljede, a dvije minute kasnije gosti su još i poveli golom Mike.

Ipak, domaćinu nije trebalo niti deset minuta za preokret što se na kraju i pokazalo ključnim.

U 19. minuti bivši igrač Hajduka i Šibenika između ostalih, Leon Kreković, pogodio je za 1:1 što mu je ujedno i prvi gol u dresu Lahtija dok je za preokret šest minuta kasnije pogodio Matheus Alves.

Završilo je s tih 2:1 iako je moglo biti novih pogodaka na obje strane.