SuperSport HNL, 8. kolo, 16.09.2023, 17:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Mateo Erceg (Pristeg), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split)
Bruno Petković 50'
Daniel Štefulj 66' (ag)
3:0(1:0) Slaven Belupo
Slaven Belupo

Dinamo lako do pobjede protiv Farmaceuta uz debitantski gol Vidovića i povratak Ademija

Mihaela Bradovski • subota, 16.09.2023.

Tri očekivana boda upisao je Dinamo u sklopu osmog kola SuperSport HNL-a na Maksimiru protiv Slaven Belupa. Modri su slavili bez problema s 3:0...

Dinamo je odradio rutinski posao protiv Slaven Belupa, vidjelo se kako su kvalitetniji i moćniji protivnik iako su Farmaceuti imali svojih prilika pa čak i mogli biti ti koji su poveli u ovom susretu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo je bio taj koji je kontrolirao cijeli tijek susreta i nije bilo nikakvih problema. Tek netom prije prvog gola Modrih, imao je Slaven Belupo kranu priliku, ali Ivan Nevistić je odličnom obranom zaustavio taj udarac.

Dogodilo se to u 24. minuti kada je Hoxha ubacio s lijeve strane, Matej Šakota, dojučerašnji Dinamov junior, ostao je sam na desnoj strani, gađao suprotni kut, ali Nevistić krasnom obranom spašava.

Praktički u sljedećem napadu Dinamo dolazi do vodstva. Petković je ostavio loptu za Gabriela Vidovića, a debitant koji je stigao iz Bayerna krasno je pogodio u suprotni kut s nekih 17 metara.

Do kraja prvog dijela Dinamo je još nekoliko puta dosta neugodno prijetio izvana, pucali su Petković, Baturina, Vidović, ali mreža se nije tresla.

U nastavku susreta Dinamo je i dalje bio bolji protivnik, a naplatio je to i s dva pogotka. Ovacije s tribina zaradili su Bruno Petković nakon lijepog pogotka i Arijan Ademi nakon povratka u Dinamo, sve u svemu ugodno poslijepodne za navijače Dinama na Maksimiru.

Drugi pogodak Dinama stigao je u 50. minuti kada je Marko Bulat lijepo povratnom loptom pronašao Petkovića koji odlično reagira i precizno pogađa u sam donji kut.

15 minuta kasnije pogotkom je Dinamo počastio Daniel Štefulj koji je dugačku loptu prema svom kaznenom prostoru glavom skrenuo u svoju mrežu pokraj istrčalog vratara.

Do kraja susreta bilo je to odrađivanje posla, Dinamo bolji, mogao je do još kojeg pogotka, ali zaustavio se na ovih tri.