SuperSport HNL, 8. kolo, 17.09.2023, 17:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Dario Bel (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Vladislavci)
Zvonimir Šarlija 62'
Hajduk

Šok za Splićane u završnici, uporna Gorica preokretom do sva tri boda

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.09.2023.

Dosta uzbuđenja bilo je na kraju u Velikoj Gorici iako veći dio susreta nije bio posebno kvalitetan. Hajduk je vodio 1:0 do 87. minute, ali je Gorica ipak na kraju slavila...

Gorica i Hajduk većim dijelom susreta nisu nudili spektakl. U prvih sat vremena nije se moglo reći kako je bilo raspoloženih pojedinaca na travnjaku što se tiče igre prema naprijed.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ipak, Hajduk je stigao do pogotka, odmah nakon toga i Gorica je imala sjajnu priliku i malo se podigla temperatura u gledalištu. U završnici je domaćin napravio potpuni preokret i završilo je vrlo uzbudljivo.

Susret je počeo dosta mirno i na prvu priliku čekalo se do 15. minute kada je gorička obrana zakuhala čistu šansu za Sahitija koji je prošao i vratara te bio pred golom i onda pucao u Krizmanića na gol liniji.

Ubrzo se u dobroj situaciji našao i Livaja, no pucao je pokraj gola i to je u biti bilo sve što smo vidjeli od Hajduka sve do 60 minuta kada je postigao vodeći pogodak.

Gorica je do kraja prvog dijela imala još jedan pokušaj Štigleca, ali lopta je otišla pokraj gola.

U drugom dijelu očekivao se bolji susret i bio je.

Zaprijetio je prvi Soldo koji je glavom pucao preko gola, a onda u 61. minuti Hajduk dolazi do vodstva.

Benrahou je ubacio loptu iz slobodnog udarca, ona je preletjela Uremovića i pred golom došla do Šarlije i Maloče koji su u skoku, pogađa Maloču u glavu, zatim Šarliju i ide u mrežu.

Gol nije obeshrabrio Goričane koji niti deset minuta kasnije imao krasnu priliku. Raspopović je s desne strane gurnuo loptu u sredinu prema Prširu koji puca dobro s nekih desetak metara, ali s gol linije izbija Šarlija.

Činilo se da Hajduk ipak ima susret pod kontrolom, ali završnica je pripala domaćinu.

U 87. minuti Gorica poravnava. Ubacio je Munksgaard daleko na suprotnu stranu kaznenog prostora, tamo je Krizmanić u skoku koji glavom šalje loptu opet na drugu stranu gdje dolazi do Štigleca koji puca iz prve s 13-14 metara i zabija za 1:1.

Tu nije bio kraj, Gorica je u 92. minuti došla do potpunog preokreta. Lopta je došla u kazneni prostor Hajduka gdje su mirno kombinirali Jurić i Matavž, Slovenac je dao loptu za posve samog Jurića koji puca s desetak metara neometano u kut.

Gorica tako bilježi veliku pobjedu, a Hajduk neočekivani poraz uz dosta skroman nastup.