Petra Marčinko uspješno odradila početak turnira u Portugalu

Petar Jenjić • utorak, 19.09.2023.

Petra Marčinko stigla je do pobjede na startu 60 tisuća dolara vrijednog turnira u Caldas da Rainhi u Portugalu. Hrvatska tenisačica slavila je u dva seta protiv Ashley Lahey...

Dobro je krenuo 60 tisuća dolara vrijedan turnir u portugalskom Caldas da Rainhu za Petru Marčinko koja je postavljena za sedmu nositeljicu.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvom kolu igrala je protiv 317. tenisačice svijeta, Amerikanke Ashley Lahey koju je svladala s dva puta po 6:4 u njihovom prvom međusobnom dvoboju. Meč je trajao jedan sat i devet minuta.

Vidjeli smo po jedan break u svakom setu. U prvom je Marčinko oduzela servis kod rezultata 4:4, a u drugom kod rezultata 1:1. Kroz cijeli meč dopustila je tek jednu priliku protivnici za break.

U sljedećem kolu hrvatska će tenisačica igrati protiv bolje iz dvoboja između Olge Helmi iz Danske i Marije Bondarenko iz Rusije.