Freiburg slavio u golijadi na gostovanju kod Olympiakosa

Krešimir Milić • četvrtak, 21.09.2023.

Dva puta je grčka momčad dolazila do izjednačenja, a pobjedu je Nijemcima donio Maximilian Philipp. U drugom susretu skupine A Europske lige West Ham je bio bolji od Bačke Topole…

Olympiakos – Freiburg 2:3

U večeri s puno golova sudjelovali u Europskoj ligi doprinijeli su Olympiakos i Freiburg. Slavila je njemačka momčad na teškom gostovanju u Grčkoj s 3:2.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Roland Sallai doveo je Freiburg u vodstvo u 9. minuti, a domaći preko Ayouba El Kaabija izjednačuju u 40. minuti. Do kraja prvog dijela vratio je Freiburg vodstvo, a strijelac u sedmoj minuti nadoknade s bijele točke bio je Vincenzo Griffo.

Ponovno je El Kaabi donio izjednačenje Olympiakosu u 74. minuti golom za 2:2, ali gol za slavlje Freiburga zabija u 84. minuti Maximilian Philipp.

West Ham – TSC Bačka Topola 3:1

Bez većih iznenađenja prošlo je gostovanje TSC Bačke Topole u Londonu kod West Hama. Rutinski je do pobjede stigla engleska momčad, a slavili su rezultatom 3:1.

Jedino iznenađenje bilo je vodstvo gostiju u 47. minuti kad je zabio Petar Stanić, a u 66. minuti West Ham dolazi do izjednačenja autogolom Nemanje Petroivića.

U vodstvo domaći prelaze golom Mohameda Kudusa u 70. minuti, a konačan rezultat postavlja Tomaš Souček u 82. minuti.