Cindrić i društvo u rumunjskom prvenstvu zabili 55 golova momčadi iz sredine ljestvice

Mihaela Bradovski • petak, 22.09.2023.

U petom kolu rumunjskog rukometnog prvenstva, Dinamo iz Bukurešta postigao je najviše pogodaka u jednom susretu ove sezone. Zabio je čak 55 golova i to momčadi iz sredine ljestvice...

Najmoćnija momčad rumunjskog rukometnog prvenstva, Dinamo iz Bukurešta, projurio je pokraj Suceave i upisao vrlo visoku pobjedu 55:29.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

55 pogodaka nije lako zabiti niti drugoligašu, ali uvjerljivo najjača momčad rumunjskog rukometa to je uspjela napraviti protiv protivnika koji je u prva četiri kola upisao dvije pobjede.

Razlika u kvaliteti bila je osjetna i već u prvom poluvremenu Dinamo je postigao 28 pogodaka, onoliko golova koliko vrlo veliki broj momčadi postigne u 60 minuta.

Ovom pobjedom Dinamo je ostao stopostotan s gol razlikom čak +72 u samo pet odigranih utakmica.

Najefikasniji kod Dinama u ovom susretu bili su Andrij Akimenko s 11 golova, Nicusor Negru s osam, a Luka Cindrić dodao je pet pogodaka.

Zanimljivo, vratar Suceave Darius-Catalin Makaria skupio je 13 obrana, dvije više od Vladimira Cupare na drugoj strani.