SuperSport HNL, 9. kolo, 23.09.2023, 17:00 h, Aldo Drosina
Suci: Fran Jović, Luka Pušić, Anto Marić; 4. sudac: Dario Kulušić
Valentino Majstorović 36'
Gorica

Gorica sačuvala pobjedu u Puli, Majstorović zabio za vrijedne bodove

Petar Jenjić • subota, 23.09.2023.

U susretu devetog kola SuperSport HNL-a, Gorica je stigla do pobjede u gostima kod Istre 1961. Time se barem privremeno izjednačila na vrhu ljestvice s Hajdukom...

Nogometaši Gorice stigli su do četvrte pobjede sezone. U susretu devetog kola SuperSport HNL-a slavila je na gostovanju kod Istre 1961, a do tri boda stigla je rezultatom 1:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Time se barem privremeno izjednačila s Hajdukom na vrhu ljestvice s 15 bodova. Puljani su imali svojih šansi, pogodili su dvije grede, ali raspoloženi Ivan Banić sačuvao je svojoj ekipi pobjedu.

Već u petoj minuti sjajna šansa za Istru, Advan Kadušić istrčava sam ispred Ivana Banića, pokušava ga prebaciti, ali pogađa gredu. Tražio je domaćin penal u 22. minuti nakon starta na Morisu Valinčiću, ali nakon pregleda snimke nije bilo promjene sudačke odluke.

Odlična prilika u 34. minuti za Goricu, sjajno je glavom trznuo Nikola Vujnović, ali Lovro Majkić još bolje obranom spašava svoju momčad. Ipak, ništa nije mogao niti 120 sekundi kasnije kada su gosti poveli.

Lijepo je ubacio Dino Štiglec s lijeve strane, a Valentino Majstorović našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme i glavom skrenuo loptu u mrežu.

Nastavak susreta ponudio je jako, jako malo od obje ekipe pa tako prvi kakav-takav udarac stiže u 73. minuti preko Alexandera Munksgaarda koji ide kraj gola. Nakon toga dva puta pokušao je Mario Čuić na drugoj strani, no bez prave opasnosti za Banića.

U 83. minuti dobar ubačaj Matea Lisice, skočio je Čuić, ali pokušaj glavom završava na gredi. Čuić je i nakon toga bio u dobroj poziciji, pucao je s ruba 16 metara, a obranio Banić. Na odbijancu je bio Emmanuel Ekong, ali ponovno je reagirao vratar Gorice.

Dvije minute prije isteka regularnog vremena Čuić je ponovno okušao udarac izvana, ali ponovno je na mjestu bio gostujući čuvar mreže. Do kraja prave šanse nije bilo i rezultat se nije promijenio.