City izdržao s igračem manje i ostao stopostotan, Luton i dalje u čekaonici za prvu pobjedu

Branimir Korać • subota, 23.09.2023.

Odigrana su tri susreta šestog kola Premier lige, a jedinu pobjedu upisao je Manchester City koji je očekivano bio bolji od Nottingham Foresta s 2:0..

Manchester City nastavlja nizati pobjede u Premier ligi. Nova je upisana u Manchesteru protiv Nottingham Foresta koji je svladan s 2:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

City je sve odradio u prvih 15 minut kada je došao do oba pogotka o kasnije je odrađivao posao. Stvorio mu je probleme Rodri isključenjem na početku drugog dijela, ali unatoč tome što je imao igrača manje, sačuvao je mrežu čistom.

Već u sedmoj minuti City je poveo golom Phila Fodena, a nakon što se pošteno ispromašivao protiv Crvene zvezde, Erling Haaland u 14. minuti zabio je za 2:0.

Imao je Haaland još jednu krasnu priliku u drugom poluvremenu, ali ovaj put pucao je visoko preko gola.

Rodri je isključen već u 46. minuti nakon sukoba s Morganom Gibbs-Whiteom, ali Nottingham to nije iskoristio.

Joško Gvardiol bio je među boljim pojedincima kod Cityja kroz svih 90 minuta.

Luton i dalje čeka na prvu pobjedu, a protiv Wolverhamptona može žaliti što je nije ostvario. Bio je znatno bolji protivnik, ali gosti su izvukli remi 1:1.

U 39. minuti Wolvesi su ostali s igračem manje nakon isključenja Bellegardea, ali su svejedno oni bili ti koji su poveli, u 50. minuti Pedro Neto pogodio je za vodstvo.

Luton je pritiskao i nizao prilike, a do poravnanja je stigao iz kaznenog udarca u 65. minuti kojeg je realizirao Carlton Morris.

Još jedan remi viđen je u Londonu gdje su se sastali Crystal Palace i Fulham, tu je završilo 0:0, a bliži pogotku bili su gosti.