Arsenal remizirao s Tottenhamom, Liverpool drži korak za Manchester Cityjem

Petar Jenjić • nedjelja, 24.09.2023.

Odigrane su četiri utakmice šestog kola engleskog Premiershipa. Arsenal i Tottenham su remizirali na Emiratesu, Brighton je okrenuo Bournemouth, kriza Chelseaja se nastavlja, a Liverpool je bio bolji od West Hama...

Londonski derbi Arsenala i Tottenhama na Emiratesu završio je bez pobjednika, 2:2, iako je domaćin dva puta bio u vodstvu. I jednoj i drugoj momčadi ovo je drugi remi sezone, a uz njega imaju četiri pobjede.

Igraj na utakmice Premiershipa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Arsenal je poveo u 26. minuti nakon što je udarac Bukaya Sake u mrežu skrenuo Cristian Romero. Međutim, do kraja poluvremena gosti su uspjeli doći do poravnanja, igrala se 42. minuta kada je poravnao Heung Min Son nakon proigravanja Jamesa Maddisona.

Topnici su se vratili u vodstvo iz penala Bukaya Sake u 53. minuti, ali praktički već u sljedećem napadu Tottenham je poravnao u istoj kombinaciji kao i kod prvog pogotka - Maddison za Sona.

Nogometaši Liverpoola stigli su do pete uzastopne pobjede nakon što su pred svojim navijačima bili bolji od West Hama. Završilo je rezultatom 3:1.

West Ham je bio nešto bolji u uvodnim minutama, ali Liverpool je poveo nakon kaznenog udarca Mohameda Salaha. U 42. minuti izjednačio je Jarrod Bowen nakon udarca glavom.

Nakon točno sat vremena igre Redsi su se vratili u vodstvo, Alexis Mac Allister uposlio je pravovremeno Darwina Nuneza koji udarcem isprve matira protivničkog vratara. Pobjedu je u 85. minuti potvrdio Diogo Jota.

Loši rezultati Chelseaja se nastavljaju, a danas je na Stamford Bridgeu pobjedu odnijela Aston Villa koja je iskoristila igrača više od 58. minute i crvenog kartona Mala Gusta. Za pobjedu je zabio Ollie Watkins u 73. minuti.

Korak za Manchester Cityjem i Liverpoolom drži Brighton koji je na domaćem terenu preokretom svladao Bournemouth s 3:1. Danas je upisao petu pobjedu, a ima i jedan poraz.

Gosti su poveli u 25. minuti preko Dominica Solankea, a u završnici poluvremena domaćin je izjednačio autogolom Miloša Kerkeza. U drugom poluvremenu Brighton je stigao do nova dva pogotka, a oba je zabio Kaoru Mitoma.