SuperSport HNL, 9. kolo, 24.09.2023, 19:15 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Hrvoje Radić (Split), Vice Vidović (Split)
Josip Drmić 27', 48', 58'
Mahir Emreli 38'
Gabriel Vidović 53'
Dinamo

Hat-trick probuđenog Drmića i nova sjajna predstava mladog Vidovića u laganoj pobjedi Dinama

Branimir Korać • nedjelja, 24.09.2023.

Dinamo je rutinski odradio gostovanje kod Rudeša gdje je potpuno nadigrao skromnog domaćina i svladao ga s 5:1. Iako je nastupio bez nekolicine iz prvih 11, Dinamo je slavio bez velikog utroška energije...

Dinamo je odradio sjajan posao protiv Rudeša, slavio je s 5:1, lako je došao do pobjede, još je nabio samopouzdanje, a što je još bolje za Sergeja Jakirovića, dobro je promiješao momčad, a oni koji su dobili priliku ispunili su očekivanja.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Posebno se to odnosi na Josipa Drmića koji je postigao tri pogotka, Gabriel Vidović također je bio sjajan s dvije asistencije i pogotkom i upravo njih dvojica te asistent i strijelac Mahir Emreli, kreirali su ovu pobjedu.

Dinamo je od početka susreta imao inicijativu i bio je bolji protivnik, Rudeš se zatvorio i pokušavao što duže izdržati bez primljenog pogotka.

Izdržao je domaćin do 27. minute kada je Ljubičić odličnom loptom iza leđa obrane pronašao Vidovića koji proigrava Drmića, a on pogađa praznu mrežu.

Desetak minuta kasnije već je 2:0. Još jednom Vidović dobro ulazi u prazan prostor, stigao je loptu u posljednji trenutak i poslao je pred gol, na glavu Emrelija koji zabija.

Imao je Drmić još jednu lijepu priliku u završnici prvog dijela, ali ovaj put nije zabio.

U prvih 15 minuta drugog dijela Dinamo je postigao čak tri pogotka.

U 48. minuti Sučić je odličnom loptom izbacio Drmića u prostor, on dolazi pred Kralja i mirno zabija.

Pet minuta kasnije Vidović nastavlja potvrđivati kako je sjajna investicija, dobio je loptu, lakoćom izbacio Matića i onda snažnim udarcem sa 16 metara pogodio pod gredu.

Hat-trick Drmić je zaokružio u 58. minuti kada je Baturina odlično pronašao Emrelija, on vraća u sredinu za Drmića koji glavom u padu pogađa za 5:0.

Tu se Dinamo zadovoljio ovom visokom prednosti, podignuo je nogu s gasa i domaćin je u završnici susreta preko Rijada Mašale uspio smanjiti. Mladi veznjak pucao je s ruba 16 metara i pogodio za konačnih 1:5.

Rutinski odrađen posao i mirna pobjeda za Dinamo.