Vodeni sportovi

Jadranaši na Poljudu slavili protiv Crvene zvezde u Ligi prvaka

HINA, Krešimir Milić • srijeda, 27.09.2023.

Splićani su upisali pobjedu, a protivnike su slomili u posljednjoj četvrtini. Prvo ime Jadrana bio je Marinić Kragić s četiri gola…

Sjajna utakmica odigrala se u poljudskom bazenu. U dvoboju 1. kola Lige prvaka vaterpolisti splitskog Jadrana pobijedili su beogradsku Crvenu zvezdu s 16:13 (4:4, 3:4, 4:3, 5:2).

Hrvatski prvak je beogradski sastav slomio tek u zadnjoj četvrtini, u koju se ušlo rezultatom 11:11, da bi Splićani zadnju dionicu dobili s 5:2.

Prvo ime jadranaša bio je Jerko Marinić Kragić s četiri gola, dok je Loren Fatović zabio tri, dok je kod Zvezde najbolji strijelac bio Dušan Vasić s tri gola, ali iz čak 11 udaraca.

U ovoj skupini je mađarski Ferencvaros pobijedio Jadran iz Herceg Novog s 9:7, a u sljedećem kolu Splićani gostuju u Crnoj Gori 7. listopada. Prve dvije momčadi iz svake skupine idu u četvrtfinale.