Girona nastavila u sjajnoj formi i preuzela vrh La Lige, Modrić s klupe pratio pobjedu Reala

Krešimir Milić • srijeda, 27.09.2023.

Iskoristili su nogometaši Girone raniji kiks Barcelone i preuzeli vrh ljestvice pobjedom protiv Villarreala. Real Madrid je drugi nakon slavlja protiv Las Palmasa…

Villarreal – Girona 1:2

Rapsodija Girone se nastavlja i nakon 7. kola La Lige u kojem su slavili na gostovanju kod Villarrela. Hit španjolskog prvenstva u prvih sedam utakmica ne zna za poraz, a dosad su upisali šest pobjeda i remi te su trenutno vodeća momčad La Lige.

Igraj na utakmice LA Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slavili su na današnjem gostovanju s 2:1. Villarreal je došao u vodstvo golom Danija Pareja u 49. minuti nakon realiziranog jedanaesterca.

No, sedam minuta kasnije dolaze gosti do izjednačenja preko Artema Dovbika, a konačnih :1 postavio je Eric Garcia u 61. minuti.

Iskoristili su tako nogometaši Girone kiks Barcelone protiv Mallorce i zasjeli na čelo La Lige s 19 bodova. Villarreal je na 14. sa sedam bodova.

Athletic Bilbao – Getafe 2:2

Odlično je započeo susret 7. kola za Athletic Bilbao, ali nije najbolje završio. Na domaćem terenu su remizirali 2:2 s Getafeom.

Poveli su domaći u 6. minuti golom Berchichea, a u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela ostali su s igračem manje kad je pocrvenio Sancet. Gosti su izjednačili u 51. minuti golom Alvareza, ali u vodstvo je Bilbao vratio Inaki Williams u 62. minuti.

Do gola za izjednačenje gosti su došli u 83. minuti, a strijelac je bio Latasa. Athletic je na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice s 14 bodova, a Getafe na 10. s osam.

Real Madrid – Las Palmas 2:0

Real je slavio u 7. kolu s 2:0 protiv Las Palmasa i prestigao na prvenstvenoj ljestvici Barcelonu.

Poveli su u sudačkoj nadoknadi prvog dijela golom Brahima Diaza, a pobjedu je potvrdio Joselu u 54. minuti. Luka Modrić je ovaj susret odgledao s klupe.

Las Palmas nakon ove utakmice zauzima 17. mjesto s pet bodova.