Vodeni sportovi

Sjajna kineska plivačica Zhang Yufei petim zlatom dominira Azijskim igrama

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 28.09.2023.

Kineska plivačica Zhang Yufei (25) nastavlja briljirati na Azijskim igrama u kineskom Hangzhou osvojivši već petu zlatnu medalju.

Nakon slavlja na 100 i 200 m delfin, te štafetama 4x100 m slobodno, te 4×100 m mix mješovito, Zhang Yufei je pobijedila i na 50 m slobodno s rezultatom 24.26.

Druga je bila Siobhan Bernadette Haughey (24.34) iz Hong Konga, dok je broncu osvojila Kineskinja Yuije Cheng (24.60).

"Zadovoljna sam, iako bih rekla da postoji jaz između ovoga i mog postavljenog cilja," kazala je Zhang čiji je cilj sedam zlata. Pet je već osvojila, a ispred nje su još dvije discipline, 50 m leptir i štafeta 4x100 m mješovito.

"Nakon Olimpijskih igara u Tokiju na svakom događaju, na svakom natjecanju radujem se novoj prilici," dodala je olimpijska pobjednica iz Tokija na 200 delfin i 4x200 m slobodno.

Kina dominira Azijskim igrama sa već 167 medalja, pri čemu 90 zlatnih. Na drugom mjestu je Južna Koreja sa 86 medalja pri čemu 24 zlata.