Square odnio pobjedu iz Pule, Novo Vrijeme bolje od Vrgorca

Petar Jenjić • petak, 29.09.2023.

Odigrane su dvije utakmice drugog kola SuperSport Prve NL. Square je slavio na gostovanju kod Stanoinvest Futsal Pule, dok je Novo Vrijeme na domaćem terenu bilo bolje od Vrgorca...

Do druge pobjede sezone stigao je dubrovački Square koji je večeras slavio na gostovanju kod Futsal Pule. Nakon 40 minuta igre slavio je rezultatom 4:2.

Igraj na SuperSport 1. HMNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U desetoj minuti utakmice Square je stigao do vodstva, Guilherme Dos Santos se upisao u asistente, proigrao je Harona Džankovića koji iz blizine nije imao pretežak posao pospremiti u gol.

Imali su domaći svoje prilike, Moravac je pogodio i stativu, ali Dubrovčani su na poluvrijeme otišli s pogotkom prednosti. Nije se predugo trebalo čekati u nastavku na odgovor domaćina.

Puljani su u 25. stigli do poravnanja kada je poentirao Felipe Echeverry. Samo četiri minute kasnije gosti se vraćaju u vodstvo, a nakon asistencije se Dos Santos upisao i u strijelce. Praktički već u sljedećem napadu Square je stigao do novog pogotka, a dobru akciju završio je iz blizine Gordan Duvančić.

Nakon toga Puljani su igrali s golmanom-igračem, a gosti na prazan gol pogodili stativu. Nešto manje od dvije minute prije kraja smanjili su zaostatak, zabio je Manuel Jesus Blasquez Pacheco. Nastavili su igrati na isti način, a to je iskoristio Hrvoje Cvjetković 26 sekundi prije kraja.

"Svebiokovski" derbi otišao je na stranu Novog Vremena koje je na domaćem terenu bilo bolje od Vrgorca rezultatom 3:1 i tako stigao do druge pobjede sezone. Gosti ostaju na jednom osvojenom bodu.

Domaćin je nakon 12 minuta igre vodio zahvaljujući dvama pogocima Josipa Sesara. Nakon toga Duško Martinac smanjio na 2:1, a to je bio i rezultat prvog dijela. Pobjedu Novog Vremena potvrdio je Lima.