Vodeni sportovi

Mladost iznenadila Jug i odnijela pobjedu boljim izvođenjem peteraca

Mihaela Bradovski • subota, 30.09.2023.

Vaterpolisti Mladosti pobrinuli su se za iznenađenje u trećem kolu regionalne vaterpolske lige skupine A. U Zagrebu su remizirali s Jugom i zatim kao šlag na tortu slavili boljim izvođenjem peteraca...

I drugi put ovog tjedna vaterpolisti Juga poraženi su nakon raspucavanja s pet metara. Nakon što su u Ligi prvaka u raspucavanju poraženi od Olympiakosa, sada je uslijedio poraz od Mladosti u regionalnoj ligi.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jug je u taj susret ušao kao favorit, ali nije odigrao dobru utakmicu i upisao je poraz, Zoran Bajić ima dosta razloga za zadovoljstvo.

Jug je dobro odradio prvo poluvrijeme, vodio je na velikom odmoru 9:5 i činilo se kako stvari idu u smjeru koji su Dubrovčani i očekivali.

Međutim nije bilo tako, u drugom poluvremenu Mladost je zaigrala bolje i počela hvatati priključak.

Početkom posljednje dionice došla je na gol zaostatka, a u zadnjih minutu i pol uspjela je izjednačiti.

Oba pogotka postigao je Branimir Herceg, Jug je imao napad za pobjedu, ali Rino Burić nije bio precizan.

U raspucavanju svi igrači Mladosti bili su precizni dok je s druge strane Jerko Jurlina obranio udarce Burića i Hannesa Daubea za pobjedu Zagrepčana.

Kod Mladosti najefikasniji bio je Jerko Penava s četiri gola, a kod Juga Burić je postigao pet pogodaka.