1. HMNL, 1. kolo, 29.09.2023, 20:10 h
MNK Brod 035 2:7 MNK Šibenik 1983

Šibenčani sezonu otvorili visokom pobjedom u Slavonskom Brodu

Branimir Korać • subota, 30.09.2023.

Osim što je počela nova sezona u SuperSport HMNL-u, startala je i sezona u jedinstvenoj 1. HMNL. U prvom susretu Brod 035 kod kuće je uvjerljivo poražen od Šibenika...

Premijerna sezona u 1. HMNL počela je jučer, a u prvom kolu Brod 035 ugostio je Šibenik 1983. Šibenčani imaju momčad koja komotno može igrati i u najvišem rangu, uostalom pokazali su to i u Superkupu, a u Slavonskom Brodu slavili su sa 7:2.

Igraj na utakmice 1. HMNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krenuli su gosti odlično u utakmicu i poveli već u drugoj minuti golom Mikhaela Almeide Carvalha koji je dodao još jedan pogodak do dolaska na odmor, a priključio se i Ante Kosor golom za 3:0.

S tri gola prednosti ušli su Šibenčani u drugo poluvrijeme gdje su već u prvih pet minuta golovima Zvonimira Šučura i Ivana Škugora pobjegli na 5:0.

Do kraja susreta domaćin je uspio postići dva pogotka preko Almedina Bundavice i , ali i gosti su dodali još dva gola, strijelci su bili Dominik Nadoveza i Carvalho.