SuperSport HNL, 10. kolo, 30.09.2023, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Duje Strukan (Split), Alen Jakšić (Split), Dario Kolarević (Zagreb)
1:0(1:0) Gorica
Gorica

Jedan pogodak odlučio dvoboj u Varaždinu, bodovi ostaju na domaćem terenu

Branimir Korać • subota, 30.09.2023.

Odigran je prvi susret drugog kruga SuperSport HNL-a, Varaždin je ugostio Goricu i slavio s 1:0. Pobjednički pogodak postigao je Igor Postonjski iz kaznenog udarca...

Iako u Varaždinu nije viđena golijada, domaćin i Gorica doigrali su sadržajnu utakmicu s puno trke i borbenosti, bilo je i prilika, ali i dosta promašaja.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U prvih 20 minuta nije bilo niti jedne konkretne prilike, a onda je Gorica odradila dobru akciju s lošom završnicom. Sve je bilo za peticu do dodavanja Vujnovića prema samom Prširu u sredini, kada je crnogorski napadač poslao loptu iza leđa kapetana Gorice.

Tri minute kasnije Vujnović je dobro pucao s ruba kaznenog prostora, ali lopta ide malo pokraj vratnice.

I onda dolazi trenutak odluke. U 24. minuti Banić u svom kaznenom prostoru ruši Drožđeka i Duje Strukan odmah pokazuje na 11 metara. Precizan kao i obično bio je Igor Postonjski i Varaždin je poveo s 1:0.

Do kraja prvog dijela imao je još Elezi dobar pokušaj izvana, ali Banić je ovaj put bio na pravom mjestu.

U drugom dijelu Gorica je bila bolja i opasnija, ali nije to konkretizirala i nije uspjela doći do poravnanja.

U 54. minuti Mrzljak je ubacio za Vujnovića, on dolazi ispred Jelenića, puca sa 7-8 metara, ali Zelenika je dobro reagirao.

Osam minuta kasnije sjajna situacija za goste. Štiglec je ubacio s desne strane, lopta je došla na drugoj vratnici do Vujnovića čiji pokušaj odbija Zelenika, ali do Štigleca, no on iz blizine pogađa na gol liniji Jelenića.

Pritiskali su Goričani i tražili pogodak, ali nisu do njega i došli. Još je Krizmanić imao solidnu situaciju kada je glavom pucao preko grede.

Ostali pokušaji uglavnom su se zabijali u dobro postavljenu obranu Varaždinaca, bilo je dosta udaraca u blok i ostalo je 1:0.

Varaždin uzima sva tri boda, a Goričani mogu žaliti, nisu bili lošiji protivnik i ne bi bilo nezasluženo da su uzeli bod.