Monaco 3:2 Marseille
Marseille

Monaco dva puta stizao vodstvo Marseillea pa preokretom slavio u derbiju kola Ligue 1

HINA, Krešimir Milić • subota, 30.09.2023.

Marseille je poveo već u prvoj minuti, ali nisu uspjeli sačuvati vodstvo. Monaco ih je dva puta stizao i na kraju slavio za preuzimanje vrha u Ligue 1…

U derbiju sedmog kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je pobijedio Marseille sa 3:2 preuzevši vrh ljestvice Le Championnata, ali i produbivši krizu OM-a koji je već pet susret bez slavlja.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Monaco je gubio 0:1 i 1:2, no oba puta se vratio, a potom u drugom poluvremenu stigao do pobjede i prvog mjesta na ljestvici Ligue 1. Momčad iz Kneževine do trijumfa je vukao sjajni 21-godišnji Maghnes Akliouche koji je postigao dva gola i upisao asistenciju.

Golom Ilmana Ndiayea u 31. sekundi igre započela je luda utakmica. OM je dva puta vodio, ali Monaco se svaki put brzo vratio. Pierre-Emerick Aubameyang je asistirao, a senegalski reprezentativac postigao svoj prvijenac u dresu Marseillea. Bio je to najbrži gol za OM od rujna 2014. godine kada je Andre-Pierre Gignac protiv Eviana zatresao mrežu nakon 20 sekundi susreta.

No, radost gostiju kratko je trajala. Već u osmoj minuti Maghnes Akliouche je izjednačio. Marseille je u 18. minuti stigao do nove prednosti, ovoga puta strijelac je bio Samuel Gigot. Međutim, momčad iz Kneževine još jednom se brzo vratila. Pet minuta kasnije izjednačio je Folarin Balogun. U 25. minuti Monaco je mogao i do vodstva, pucao je Maghnes Akliouche, ali je Pau Lopez sjajno reagirao.

Sjajnu predstavu mladi 21-godišnji Akliouche okrunio je u 52. minuti drugim golom na utakmici. Do kraja susreta bilo je nekoliko prilika na obje strane, ali ne i golova.

U ranije odigranom susretu fenjeraš Clermont je na svom Gabriel Montpied stadionu odigrao 0:0 protiv prvaka PSG-a. Clermont je u prvih šest kola osvojio samo jedan bod i čvrsto držao začelje ljestvice. Međutim, aktualni francuski prvak nije uspio probiti obranu domaćina.

Parižani su imali 67 posto posjeda lopte, uputili su 21 udarac, pri čemu 10 u okvir gola, imali su i devet kornera, ali je Clermont na krilima sjajnog senegalskog vratara Moryja Diawa iščupao remi. Diawa je na koncu sakupio čak 10 obrana i bio najbolji igrač utakmice. Monaco vodi na ljestvici s 14 bodova, Brest ima 13, a PSG je trenutačno treći s 12 bodova. Marseille je osmi s devet bodova. Clermont je sada 17. s dva boda, koliko ima i Lyon koji je potonuo na dno, no momčad u kojoj igraju Dejan Lovren i Duje Ćaleta-Car ima i susret manje.