Uvjerljive pobjede Montpelliera i Toulousea, budi se i Lille

Mihaela Bradovski • nedjelja, 01.10.2023.

Odigrani su i ostali susreti sedmog kola Ligue 1, a najuvjerljivije pobjede ostvarili su Metz i Toulouse. Do gostujuća tri boda stigao je Lille...

Nakon serije utakmica bez pobjede, Montpellier je slavio u gostima kod Lorienta s uvjerljivih 3:0 i tako odmaknuo od zone ispadanja sve do sredine poretka. Akor Adams načeo je mrežu domaćina, a u drugom poluvremenu prvo je Teji Savanier iz kaznenog udarca povisio na 2:0, a onda je Adams postavio konačnih 3:0 golom u 89. minuti.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lille još uvijek nije na onim pozicijama na kojima želi biti, a u ovom kolu slavio je u gostima kod Le Havrea s 2:0. Zaslužena pobjeda gostiju koji su bili bolji, a osigurali su je Edon Žegrova i autogolom Yoann Salmier.

Nakon serije remija do pobjede je stigao Rennes koji je bio bolji od Nantesa s 3:1. Rennes je pobjedu osigurao u posljednjih 20 minuta kada je prvo poveo 2:1 golom Desirea Douea dvije minute nakon ulaska u igru, Mostafa Mohamed niti pet minuta kasnije zarađuje isključenje i ostavlja Nantes s igračem manje, a Arnaud Kalimuendo iz kaznenog udarca u 96. minuti stavlja točku na i.

Toulouse je upisao uvjerljivu 3:0 pobjedu na svom travnjaku protiv Metza, a glavninu posla odradio je u prvom poluvremenu. Schmidt i Dallinga bili su strijelci za 2:0 na odmoru, a Magri je zaključio priču.