SuperSport HNL, 10. kolo, 01.10.2023, 15:15 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Bel, Dino Knez, Ivan Janić; 4. sudac: Antonio Škobić; VAR: Patrik Kolarić, Ivan Starčević

Petar Jenjić • nedjelja, 01.10.2023.

Nogometaši Rijeke stigli su do nove prvenstvene pobjede. U susretu devetog kola SuperSport HNL-a momčad Željka Sopića slavila je rezultatom 2:1 na gostovanju kod Rudeša...

Rijeka je slavila u gostima kod Rudeša rezultatom 2:1 i tako barem privremeno stigla na prvo mjesto ljestvice s 19 bodova, jednim više od Hajduka i tri više od Dinama. Gosti su postigli po jedan pogodak u svakom poluvremenu, domaćin je smanjio u završnici, no do izjednačenja nije došao.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sjajna šansa za domaće stigla je u drugoj minuti. Nakon ubačaja na sedam metara glavom je pucao Luka Pasariček, ali još bolje brani Nediljko Labrović.

Deset minuta kasnije Rijeka je povela. Velika pogreška domaće obrane, Karlo Kralj promašio je loptu nakon povratnog dodavanja stopera, ali nakon toga uspješno je poentirao Niko Janković kojem je loptu ostavio Momo Yansane.

U ostatku prvog poluvremena prevelikih šansi na obje strane nije bilo, a izdvaja se jedan udarac u okvir gola Rijeke. Pucao je Veldin Hodža, ali Kralj je lako uhvatio. Do kraja poluvremena nije bilo značajnijih prigoda.

Tijekom prvih deset minuta nastavka izdvaja se volej Marka Pjace i pokušaj Tonija Fruka, no nije bilo novog gola Rijeke. Fruk je u 64. minuti iz kornera pogodio stativu, a u nastavku akcije opalio s 20 metara, no obranio je Kralj.

Rudeš je pokušavao preko Karla Špeljaka i Dominika Rešetara, ali udarci su završili u vanjskom dijelu mreže, odnosno obranom Nediljka Labrovića. Činilo se da je Rijeka podebljala vodstvo u 76. minuti kad se Franjo Ivanović izborio za prostor i pucao iskosa s 15 metara te pogodio suprotni kut. Dosuđeno je zaleđe nakon provjere.

Ipak, već praktički u sljedećem napadu Ivanović je ipak postigao pogodak koji se priznao. Iskoristio je grešku domaće obrane i praktički iz iste pozicije poentirao za 2:0. U završnici dvoboja Rudeš je smanjio zaostatak, Ivan Tomečak je ubacio iz kornera, a prvijenac zabio Fran Topić.

Domaćin je malo zakomplicirao završnicu, ali nije uspio doći do boda.