Sportnet

Mikrut osigurao završno kolo kvalifikacija za turnir u Lisabonu

Krešimir Milić • nedjelja, 01.10.2023.

Mladi Hrvat slavio je u 1. kolu kvalifikacija za Challenger turnir u Lisabonu protiv 314. tenisača svijeta. Bio je bolji s 2:0 u setovima…

Hrvatski tenisač Luka Mikrut, 542. na ATP listi, slavio je u 1. kolu kvalifikacija za Challenger u Lisabonu. U glavnom gradu Portugala protivnik mu je bio peti nositelj turnira Talijan Giovanni Fonio, 314. tenisač svijeta.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mladi hrvatski tenisač pobijedio 7:6, 6:3 u sat i 28 minuta igre. Do slavlja u prvom setu stigao je sjajnim preokretom. Gubio je 5:2, a onda je uspio odvesti meč u tie-break u kojem je preokrenuo početno 3:0 vodstvo Talijana.

Drugi set je bio nešto lakši za 19-godišnjeg tenisača, a usmjerio ga je prema pobjedi breakom za 2:0 i stigao na kraju do pobjede.

Za glavni ždrijeb će Mikrut igrati protiv Španjolca Carlosa Sancheza Jovera, 357. na svijetu.