Francuzi preuzeli vrh skupine, Hrvatska posustala u zadnjih osam minuta

Petar Jenjić • četvrtak, 05.10.2023.

Hrvatska futsal reprezentacija upisala je poraz u trećem susretu kvalifikacija za plamsna na Svjetsko prvenstvo. U Lavalu je do pobjede stigla Francuska rezultatom 5:2...

Jako važan dvoboj odigrala je hrvatska futsal reprezentacija. U Lavalu je gostovala kod Francuske u kvalifikacijskom dvoboju za odlazak na Svjetsko prvenstvo, ali nije uspjela slaviti.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je došao do pobjede rezultatom 5:2 i tako preuzeo prvo mjesto u skupini sa sedam bodova. Hrvatska ima šest, Njemačka tri, a Slovačka samo jedan osvojen bod.

Nakon prvog poluvremena Francuzi su imali vodstvo od 1:0 zahvaljujući pogotku Sida Belhaja. U nastavku je uslijedio hrvatski preokret kojeg je započeo Franco Jelovčić u 22., a zaključio ga Antonio Sekulić pet minuta kasnije.

Međutim, nakon toga, uslijedio je veliki pad u hrvatskoj igri što Francuzi koriste za preokret. Prvo je Ayoub Saadaoui poentirao za 2:2 u 32. minuti, Abessemad Mohammed za 3:2 u 34. minuti, a Steve Bendali za 4:2 još dvije minute kasnije.

Pobjedu domaćina potvrdio je u zadnjoj minuti svojim novim golom Mohammed. U uzvratnoj utakmici u Zagrebu Hrvatska će morati doći do pobjede, dok je Francuzima dovoljan i remi kako bi u završnici kvalifikacija samostalno odlučivali o svojoj sudbini.