SuperSport HNL, 11. kolo, 06.10.2023, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Jakov Titlić, Jerko Crnčić, Željko Bučar; 4. sudac: Toni Dadić; VAR: Ivan Vučković, Anto Marić
Varaždin

Projektil Tomislava Štrkalja donio tri boda Slaven Belupu s igračem manje!

Petar Jenjić • petak, 06.10.2023.

Nogometaši Slaven Belupa slavili su u prvom susretu 11. kola SuperSport HNL-a. U lokalnom derbiju protiv Varaždina slavili su s 3:2, prvenstveno zahvaljujući sjajnom Tomislavu Štrkalju...

Sjajna, zaista sjajna bila je prva utakmica 11. kola SuperSport HNL-a. Sjeverni derbi između Slaven Belupa i Varaždina završio je pobjedom Farmaceuta rezultatom 3:2 te tako stigao do treće pobjede sezone kojom se izjednačava s Lokomotivom i Osijekom.

Igraj na SuperSport Prvu NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je imao vodstvo od 2:0, no Varaždin se uspio vratiti, imao je i igrača nešto više od 20 minuta, no nije uspio preokrenuti. Čak štoviše, inspirirani Tomislav Štrkalj donio je puni plijen svojoj ekipi.

Sjajna šansa Slaven Belupa stigla je u 14. minuti susreta. Oštar ubačaj Daniela Štefulja u kazneni prostor došao je do Tomislava Štrkalja koji je pucao sa šest metara, ali Oliver Zelenika odlično je to obranio.

Dvije minute kasnije domaćin je zabio gol, ubacio je Antonio Bosec s desne strane, a Tomislav Štrkalj odličnim trzajem glavom skrenuo je loptu u gol. To mu je prvi pogodak ove sezone, a sam dvije minute kasnije Farmaceuti su podebljali vodstvo.

Varaždin je izgubio loptu na protivničkih 16 metara, Michael Agbekpornu odigrao je prema naprijed za Arbera Hoxhu koji se sjurio prema golu, izvukao na udarac malo unutar kaznenog prostora te poentirao za 2:0. Dobra akcija Varaždina u 25. minuti i udarac Frana Brodića s deset metara, ali napadač gostiju pucao je ravno domaćeg vratara.

Gosti su smanjili zaostatak u 32. minuti, nakon slobodnog udarca i velike gužve u kaznenom prostoru Jorgo Pellumbi je došao do lopte na pet metara i poslao je u suprotni kut. Šest minuta kasnije stiglo je izjednačenje. Dimitri Mitrovski šalje dugačku loptu za Antonija Boršića koji isprve skreće loptu prema petercu gdje se nalazi Agon Elezi i skreće je u mrežu.

Štrkalj se i u nastavku susreta nalazio u prilikama, prvo u 49., a zatim i u 64. minuti, no prvu je obranio Zelenika, druga je otišla iznad grede. U 54. minuti Adrian Liber je pucao kraj gola, a Juan Cascini je osam minuta kasnije lijepo opalio s 20 metara, no vratar gostiju ponovno je bio na mjestu.

Upravo je Liber u 68. minuti zaradio drugi žuti karton, a domaćin ostao s igračem manje u preostalom vremenu. Varaždin nije napravio ništa u narednom periodu, a onda je domaćin stigao do novog vodstva. Tomislav Štrkalj inspirirano je opalio iskosa s ruba 16 metara i neobranjivo pogodio suprotni kut.