Vodeni sportovi

Šabac efikasnom posljednjom četvrtinom stigao do pobjede protiv Primorja

Krešimir Milić • petak, 06.10.2023.

Riječka momčad poražena je na gostovanju. Imalo je Primorje vodstvo na ulazu u posljednju dionicu, ali domaći su dominantnom igrom u posljednjoj četvrtini stigli do pobjede…

U prvom kolu Euro kupa Šabac je u domaćem bazenu bio bolji od riječkog Primorja s 10:8.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Posljednja dionica susreta u kojoj riječka momčad nije zabila nijedan gol bila je presudna za konačni rezultat. Imali su Riječani vodstvo sve do posljednje četvrtine.

U prvoj su bili bolji s 2:3, a istim rezultatom su zaključili i drugu za 6:4 vodstvo. Treću četvrtinu zaključilo je Primorje s vodstvom 8:5, a onda domaća momčad dodaje gas u posljednjoj i dolazi do pobjede.

Pet golova su zabili u posljednjoj četvrtini, koliko ukupno u cijelom susretu ranije, a Riječane ostavili bez gola u tom periodu i na kraju slavili s 10:8. Prvo ime u redovima domaće momčadi bio je Ognjen Stojanović s četiri gola, a u redovima Primorja su po tri zabili Tin Brubnjak i Darko Brguljan.

Šabac je vodeća momčad u skupini C koliko ima i mađarski BVSC-Zuglo, a Hannover je uz Primorje bez bodova.