Velika pobjeda Nove Gradiške u Šibeniku, Aurelia okrenula 'nemoguće'

Branimir Korać • nedjelja, 08.10.2023.

Ovog vikenda igraju se i susreti drugog kola u Prvoj HMNL. Itakmica kola odigrana je Šibeniku gdje je gostovala Nova Gradiška...

Nova Gradiška odlično je otvorila sezonu i ima dvije pobjede na kontu. Posebno vrijedna je ova druga koja je upisana na teškom gostovanju na Baldekinu. Gosti su poveli ranim golom Nikole Ellera da bi Mikhael Almeida Carvalho uspio izjednačiti. Na odmor se ipak otišlo uz vodstvo gostiju zahvaljujući prvom strijelcu lige Nikoli Bungiću koji je i postavio konačnih 3:1 golom u 36. minuti.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prava drama odvijala se u Vinkovcima gdje je Novi Marof u desetoj minuti vodio protiv Aurelije 4:0. Mirisalo je na ružan poraz domaćina, ali Aurelia je došla do čudesnog preokreta u posljednjih deset minuta i slavila je 6:5. Dva pogotka za domaina postigao je Francisco Gustavo da Costa, a po jedan Romeo Sušac, Duje Dragun, Alvaro Rodriguez Vidal i Josip Horvat. Kod Novog Marofa Kiko Dragaš Selaković postigao je dva gola, a po jedan su dodali Franko Hučić, Bruno Kovačić i Marin Šinjori.

4:3 pobjedu upisao je Brod 035 koji je igrao protiv Splita. Dvostruki strijelac Zvonimir Horvat nosi najveće zasluge za ovu pobjedu.

Istim rezultatom Universitas je svladao Jezera, a tu je junak bio Ivan Gotovac u trenutku dok se rezultat lomio.