SuperSport HNL, 11. kolo, 08.10.2023, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Mateo Erceg, Sanja Rođak Karšić, Ivan Stračević 4. sudac: Ivana Martinčić; VAR: Zebec, Radić

Petar Jenjić • nedjelja, 08.10.2023.

U susretu 11. kola SuperSport HNL-a, Lokomotiva i Gorica odigrali su 1:1 u Kranjčevićevoj. Domaćin je prvi stigao do gola, gosti su poravnali i imali šanse za preokret, no nisu do njega došli...

Prvi susret dana odigran je u Kranjčevićevoj gdje su Lokomotiva i Gorica odigrali 1:1. Nakon blijedog prvog poluvremena, u nastavku smo vidjeli dva pogotka, a u završnici više mogu žaliti gosti kojima su i dva pogotka poništena zbog zaleđa.

Igraj utakmice Hrvatska - Turska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva veća opasnost stigla je u 19. minuti, bio je to odličan pokušaj Merveila Ndockyta izvana, ali Nikola Čavlina dobro reagira i odbija u korner. Dobra kombinacija Lokomotive tri minute kasnije, lopta je stigla na šest metara do Matea Marića koji je nije zahvatio kako je htio. Poslao je preko gola.

U 32. minuti Robert Mudražija je povukao prema naprijed nakon slabije reakcije gostujuće obrane, došao malo van šesnaesterca, ali udarac je otišao kraj gola. Do kraja prvog poluvremena prevelikih šansi nije bilo.

Indrit Tuci doveo je Lokose u vodstvo u 52. minuti, ali veliku zahvalu može poslati Ivanu Baniću. Udarac nije bio toliko snažan, lopta je prošla ispod ruku vratara Gorice koji se odmah nakon toga uhvatio za glavu.

Pogodak Gorice stigao je u 73. minuti, ali Mario Maloča je bio malo ispred protivničke obrane pa je dosuđeno zaleđe. Ipak, zaleđa nije bilo četiri minute kasnije, Momčilo Raspopović je ubacio, a na loptu stigao Tim Matavž koji se dobro postavio i glavom je skrenuo u mrežu.

U 87. minuti Gorica je stigla do novog pogotka, ovoga puta zabio je Sven Blummel, ali nakon pregleda snimke potvrđeno je još jedno zaleđe. Pritisnuli su gosti poslije toga. Nakon kornera je Krešimir Krizmanić pucao glavom, a očistio je Karlo Bartolec s gol linije.