Barcelona kiksala u Granadi, Lamine Yamal upisao se u povijest

Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.10.2023.

U La Ligi je nedjelja donijela posrtaj Barcelone u Granadi gdje je očekivala pobjedu, a u konačnici uzela samo bod. Atletico Madrid bio je uspješan protiv Real Sociedada...

Drugi remi Barcelone u posljednja tri kola. Na gostovanju kod pretposljednje Granade, očekivala je puno više, ali na kraju je morala biti zadovoljna i bodom nakon što je zaostajala dva gola.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u prvoj minuti Barcelona je šokirana kada je Bryan Zaragoza pogodio za vodstvo. Uspjela se Barcelona oporaviti i krenuti po poravnanje, ali umjesto da dođe do pogotka, primila je novi i to u 29. minuti kada je isti igrač povisio na 2:0.

Da jedna nesreća nikada ne dolazi sama, Xaviju je potvrđeno u završnici prvog dijela kada je ostao zbog ozljede bez Julesa Koundea koji je morao napustiti igru.

Ipak, u posljednjim trenucima prvog poluvremena povijesni trenutak. 16-godišnji Lamine Yamal smanjuje na 2:1 i postaje najmlađi strijelac u povijesti La Lige.

U drugom dijelu Barca je tražila poravnanje i do njega je došla u 85. minuti kada Sergi Roberto zabija za 2:2. Malo je nedostajalo da se Granada vrati u vodstvo, međutim Zaragozi je za koji centimetar pobjegao hat-trick nakon što je lopta završila na vratnici.

Getafe je dva puta bio u vodstvu kod Celte, ali nije uspio doći do pobjede. Sva četiri pogotka pala su u prvom poluvremenu, a posebno treba istaknuti pogodak Masona Greenwooda koji je postigao prvijenac nakon odlaska iz Manchester Uniteda i dugačke pauze.

Villarreal i dalje trese kriza. Upisao je četvrtu utakmicu bez pobjede, ovaj put kod kuće protiv Las Palmasa s 2:1. Gosti su poveli s 2:0 i imali ugodnu prednost, Gerard Moreno je smanjio u 92. minuti, imao još 11 minuta nadoknade, ali nije došao do poravnanja.

Atletico je nakon velike borbe slavio s 2:1 protiv Real Sociedada, a pobjedu mu je osigurao Antoine Griezmann pogotkom iz kaznenog udarca u 89. minuti susreta.