Ostali sportovi

Kaštelanke pobijedile Nebo u Zaprešiću, Mladostaši slavili protiv Splićana

Sportnet, Krešimir Milić • ponedjeljak, 09.10.2023.

Odigrano je drugo kola odbojkaške Superlige. Kod odbojkaša domaćini su bili neosvojive tvrđave…

Ribola Kaštela pod trenerskom palicom novog stručnjaka na klupi Tome Pauna pobijedila je u Zaprešiću domaću ekipu Neba s 3:1 (29:27, 25:18, 21:25, 27:25), u meču koji je trajao 117 minuta i u kojem su prvi i posljednji set otišli na razliku - gošćama. Kelteks Karlovac lako se obračunao sa splitskim Brdima, pobijedivši 3:0 (20, 17, 10) za 66 minuta koliko je utakmica trajala.

Igraj na odbojkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ida Ivačević iz ekipe karlovačkog Kelteksa nakon meča je rekla: "Nismo očekivale da će posljednji set biti tako lagan. Ali, igrale smo svoju igru i zato je tako ispalo. Djevojke su stvarno super igrale, dale smo sve od sebe, borile smo se za svaku loptu. Mislim da je ova naša pobjeda apsolutno zaslužena."

"Borbena utakmica u kojoj smo mi zakazale, treći set, tu smo 'pale'. Po meni je to bila izjednačena utakmica, mislim da smo se dobro držale prva dva seta, ali nažalost eto ispalo je tako kako je ispalo. Nadam se da ćemo se pokazati kod kuće u puno boljem svjetlu. Čestitke mojim djevojkama na borbenosti i domaćoj ekipi na pobjedi", dodala je Katarina Bogdanović iz ekipe splitskih Brda.

Aktualne prvakinje Mladost su s 3:0 (15, 11, 20) pobijedile Marinu Kaštela u gostima, nakon 70 minuta susreta, a Dinamo je također s 3:0 (20, 15, 18) pobijedio Split u dvorani u Trnskom u kojoj trenutno Zagrepčanke gostuju dok se njihova dvorana na Peščenici obnavlja. Meč je potrajao 74 minute.

Enna Vukovar u pet setova je pobijedila u lokalnom derbiju Osijek, bilo je 3:2 (25:17, 27:25, 19:25, 25:27, 15.12) nakon čak 141 minute igre. Domaće igračice imale su 2:0 u setovima, doduše drugi su dobile na razliku 27:25, da bi u trećem nakon vodstva 18:16 dozvolile gošćama seriju 9:1 za 25:19 i smanjenje na 2:1 u setovima. U četvrtom setu su domaće vodile cijelo vrijeme, imale i set meč loptu kod 24:19, a onda ponovno Osječanke u finišu rade dramu i najprije izjednačuju na 24:24, potom Vukovarke još jednom imaju set meč loptu kod 25:24, ali s 3-0 u nizu Osijek dolazi do 27:25 i petog seta. U petom su setu domaće ipak izborile dva ogromna boda. Vodile su 12:9, Osječanke izjednačile na 12:12, no posljednja tri poena pripala su Enni Vukovar za pobjedu od 3:2.

Rijeka CO je pobijedila u gostima novakinje u Superligi, zagrebački Don Bosco koji domaće utakmice igra u Domu odbojke s 3:0 (19, 21, 20) nakon 79 minuta igre.

U vodstvu su s dvije pobjede i 4 boda Mladost, Kelteks, Dinamo, Rijeka CO i Ribola Kaštela, slijede s 2 boda i skorom 1-1 Nebo i Enna Vukovar, dok je ostatak superligašica bez bodova.

U 2. kolu Superlige odbojkaša domaćini su bili neosvojive tvrđave, tako da gosti u ovom kolu nisu uspjeli stići do pobjede. Najneizvjesnije je bilo prema rezultatu u Sisku, gdje je domaća momčad s 3:2 (16:25, 25.20, 23:25, 25:18, 15:11) pobijedila Medicinar Trnje u meču koji je trajao punih 140 minuta. Susret je to u kojem zapravo kroz setove nije bilo puno neizvjesnosti; set je dobivala ona momčad koja je praktički od starta vodila, nije bilo većih promjena rezultata unutar setova.

Mladost je pak kao prošlosezonski prvak lako izašla na kraj s vrlo mladom momčadi Splita, koju su pobijedili s 3:0 (16, 17, 13) za 70 minuta igre. Trener Mladostaša Ratko Peris cijeli je susret igrao praktički s drugom postavom, a najučinkovitiji je na kraju bio Clemens Ecker sa 14 poena, dok je Marko Repek dodao 12. Kod Splićana Nikša Dell'Orco 10 poena.

Nakon susreta trener Mladosti Peris kratko je rekao: "Zadovoljan sam igrom mojih mlađih igrača s kojima puno radimo unazad 15-16 mjeseci. Sada mogu odraditi kompletnu utakmicu od početka do kraja, što je ranije bilo nezamislivo."

Splićane vodi naš proslavljeni internacionalac Igor Omrčen pred kojim je velika zadaća od te mlade momčadi napraviti dobre igrače.

"Na dobrom smo putu, sve su to manje-više kadeti, počeli smo ozbiljno raditi, treninzi su svaki dan i siguran sam da će to dati u konačnici ploda. Samo treba biti strpljiv s tom djecom", zaključio je Omrčen.

Ribola Kaštela je s 3:1 (21:25, 25:12, 25:17, 25:20) pobijedila Rijeku nakon 112 minuta igre. U prvom su setu domaći nakon vodstva 19:18 dozvolili gostima seriju 4:0 do 22:19 i izgubili taj set, no zato su u slijedeća tri bili puno koncentriraniji.

"Čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi, Mi smo prvi set odigrali odlično, kompletna postava, a onda smo u drugom setu jako 'pali', na prijemu servisa pogotovo. U trećem smo se malo dizali, četvrti odigrali jako solidno i sve u svemu mislim da je bila odlična utakmica za gledatelje", rekao je nakon susreta Riječanin Teo Mičetić.

Ante Kulušić iz momčadi Ribola Kaštela dodao je: "Na početku smo dobro stajali na terenu, ali veći dio prvog seta nismo imali pravu energiju i 'padali' smo u nekim situacijama. Na kraju su nam i uzeli taj prvi set, ali onda smo se malo 'resetirali' i na kraju susret priveli kraju, iako to još nije bilo onako kako treba."

Kitro Varaždin je s 3:0 (12, 18, 15) nadvisio Zadar u susretu koji je trajao tek 67 minuta i u kojem su domaći igrali gotovo pa s pričuvnim sastavom.

"U ovoj su utakmici priliku dobili dečki koji inače ne dobivaju toliku minutažu, tri naša mlada igrača dobila su i iskoristila priliku i bravo za njih. Mi se sada okrećemo slijedećoj utakmici, protiv Rijeke i nadamo se nastavku pozitivnog niza rezultata", rekao je Ivan Mandura, srednji bloker Kitro Varaždina.

Mursa Osijek je u utakmici protiv Marsonie slavila s 3:1 (25:21, 25:27, 27:25, 25:23) u susretu u kojem su osim prvog seta svi ostali završili na razliku, što dovoljno govori o neizvjesnosti krajnjeg ishoda. Nakon što su dobili drugi set i izjednačili na 1:1, Brođani su propustili set loptu u trećem kod 24:23, pa je taj period igre na kraju pripao domaćinu, koji je potom dobio tijesno i četvrti set za konačnih 3:1 nakon 125 minuta velike borbe.

Centrometal je kod kuće pobijedio Rovinj s 3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 25:16) poslije 107 minuta igre zauzevši tako trenutno 4. mjesto na tablici Superlige. Vodeća je Mladost, pa slijedi Ribola Kaštela, Kitro Varaždin, Centrometal, Mursa Osijek i Sisak, svi sa dvije pobjede i 4 boda. Ostatak klubova, od 7-12. mjesta još je bez boda.