Šibenka otvorila nastup u ABA 2 ligi porazom protiv banjalučkog Borca

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.10.2023.

U Subotici je počeo prvi turnir ABA 2 lige, a košarkaši Šibenke u ovom natjecanju debitirali su porazom od banjalučkog Borca s 88:81...

Nakon dobrog nastupa unatoč porazu protiv Zadra, košarkaši Šibenke zaputili su se u Suboticu na prvi turnir ABA 2 lige. Prvi protivnik bio je Borac iz Banja Luke koji je ipak odnio pobjedu 88:81.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je ovo debi Šibenčana u ovom natjecanju, bili su u utakmici gotovo 30 minuta, ali u završnici treće dionice i u posljednjih deset minuta, Borac je ipak osigurao pobjedu.

Dvije minute prije kraja treće dionice Borac je vodio 58:56 da bi četiri minute kasnije već imao 73:60.

S dvije trice Antonija Klarina Šibenka se uspjela spustiti na sedam poena zaostatka, ali Borac odgovara i bježi na 17 razlike te mirno privodi susret kraju. Do kraja dvoboja, Šibenčani su uspjeli tek smanjiti zaostatak na konačnih 88:81.

Najbolji kod Šibenke bili su Luka Babić s 23 poena i sedam skokova, Antonio Klarin sa 17 poena i Matej Perković s 11 poena i 12 skokova.

Kod Borca Jarrod West ubacio je 29 poena uz osam asistencija, a Radoš Šešlija dodao je 15 poena uz osam skokova.

U ostala dva susreta prvog dana uspješni su bili Široki protiv Vojvodine (80:71) uz 20 poena i osam asistencija Martina Junakovića te Zlatibor protiv TFT-a s 93:74.