Cibona do posljednjih sekundi bila u igri, FMP ipak odnosi pobjedu

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.10.2023.

Hrvatski klubovi niti nakon drugog kola ABA lige nemaju niti jednu pobjedu. Zadrani, Splićani i Cibona imaju po dva poraza, a Cibona je u drugom kolu poražena od FMP-a u Domu Dražena Petrovića s 93:89...

Niti u drugom kolu ABA lige Cibona nije uspjela doći do pobjede. Za razliku od susreta u Čačku bila je jača za Tomislava Buljana i Domagoja Proletu koji su obojica pružili dobru igru protiv FMP-a.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cijelim tijekom susreta vodila se ravnopravna borba, Cibona je uspjela u završnici susreta doći do poravnanja nakon što se našla u minusu, ali gosti su ipak uspjeli upisati pobjedu.

U prvom poluvremenu nije bilo značajnijih odvajanja, bilo je dosta promjena u vodstvu, a Cibona je na odmor odnijela svoju najveću prednost u dotadašnjem dijelu susreta.

Serijom 14:4 zaključila je prvo poluvrijeme i na odmor odnijela vodstvo 51:43.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli gosti koji rade seriju 13:2 i preuzimaju kontolu nad rezultatom.

Držao je FMP vodstvo do kraka treće dionice, a kako je on dobro ušao u drugo poluvrijeme, jednako tako je dobro Cibona ušla u četvrtu četvrtinu.

Tu je bio njen red i uspjela je kreirati seriju s kojom je stigla do preokreta, ali FMP je ponovno pojačao ritam i serijom 15:3 preuzeo je vodstvo 87:78.

Činilo se da je tu priči bio kraj, ali sa šest poena Buljana i tri Majcunića Cibona poravnava.

Nakon toga Besson ubacuje za 89:87, Stein pogađa samo jedno bacanje, Subotić pogađa oba, a Proleta opet samo jedno i nakon još dva slobodna bacanja Subotića osam sekundi prije kraja, sve je bilo jasno.

Cibonu su predvodili u ovom susretu Alex Stein s 18 poena i pet asistencija dok su po 16 poena dodali Proleta (pet skokova) i Buljan.

Kod FMP-a Hugo Besson ubacio je 22 poena uz osam asistencija, a Aleksa Stepanović dodao je 21 poen.