Split prosuo vodstvo protiv Igokee na Gripama i upisao drugi poraz u ABA ligi

Krešimir Milić • petak, 06.10.2023.

Ušli su Splićani u treću dionicu utakmice s vodstvom od deset razlike koja se otopila do početka posljednje četvrtine. Prva dva kola ABA lige ove sezone Split je bez pobjede…

Novi domaći poraz u ABA ligi upisali su Splićani u drugom kolu. Nakon gostovanja Studentskog centra u prvom kolu, na Gripe je danas došla Igokea, a Split je poražen 90:95 (18:20, 31:21, 19:25, 22:29).

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Imali su Splićani vodstvo od deset koševa razlike na ulasku u treću četvrtinu, ali ta prednost se do kraja te dionice otopila. Igokea je bolje ušla u susret i u prvoj četvrtini imala prednost od 10 poena pri rezultatu 7:17, a Splićani to uspijevaju smanjiti do kraja prve dionice na koš razlike.

U drugoj četvrtini Splićani preuzimaju vodstvo i odlaze na odmor s osam koševa prednosti, a u trećoj povisuju prednost na 10 koševa razlike. Igokea je istopila tu prednost do kraja treće dionice koja je završila vodstvom Splićana 68:66. Ponovno vodstvo preuzimaju na početku pri rezultatu 68:70, a Splićani ga vraćaju na 76:72 nakon čega kreće serija Igokee 8:0 za povratak u vodstvo koje su zadržali do kraja susreta.

Kod Splićana je s 19 poena najefikasniji bio Shamiel Stevenson, a istaknuo se i Mate Kalajžić s 12 poena, 7 asistencija i 3 skoka.

U redovima gostiju Stefan Moody je zabio 19 poena kojima je dodao 7 asistencija i 2 skoka, a dobru rolu je imao i Zoran Nikolić s 9 poena, 7 skokova i 8 asistencija.

Splićani se nakon dva uzastopna poraza nalaze na devetom mjestu, a Igokea je privremeno zauzela vrh ljestvice ABA lige s pobjedom i porazom u prve dvije utakmice.