[VIDEO] Zadar upisao novi regionalni poraz, Studentski centar slavio u Podgorici

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.10.2023.

U drugom kolu ABA lige Zadar je upisao poraz u gostima kod Studentskog centra 88:75. Zadrani su uspjeli u drugom poluvremenu zaprijetiti povratkom nakon visokog zaostatka, ali domaćin je odbio taj napad i otišao do pobjede...

Nakon uvjerljivog poraza na startu ABA lige protiv Budućnosti, Zadar je ubilježio još jedan poraz u Podgorici, ovaj put u gostima kod Studentskog centra.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Podgoričani su odradili dobru utakmicu, ali pomogao je i Zadar koji je u jednom trenutku bio u naletu, imao priliku uhvatiti priključak, ali nije dobro reagirao i domaćin je vrlo brzo vratio ugodnu prednost.

Zadar je odlično otvorio utakmicu, uhvatio je domaćina na spavanju i vrlo brzo je poveo sa 16:4. Međutim do kraja prve četvrtine nije više ubacio niti poen iz igre i Studentski centar se vraća u utakmicu i radi preokret.

I jedni i drugi u drugoj dionici imali su svojih dobrih razdoblja, no nitko se nije uspio odvojiti na veću razliku od četiri poena.

U drugom poluvremenu domaćin je preuzeo kontrolu nad rezultatom, pobjegao je na 13 poena razlike, no onda slijedi odgovor Zadrana koji serijom 10:0 smanjuju na 67:64.

Umjesto potpunog priključka, Zadar tu pada, Studentski centar radi seriju 17:4 i zaključuje priču.

Završilo je 88:75, a kod Zadra su se istaknuli Luka Božić s 26 poena i 11 skokova i Arijan Lakić s 15 poena. Kod domaćina Kenan Kamenjaš upisao je 14 poena i 11 skokova, a Zoran Vučeljić 13 poena i pet skokova.