Zadrani vrlo uvjerljivi protiv Alkara, prva pobjeda Dubrave

Mihaela Bradovski • četvrtak, 12.10.2023.

Osim pobjede Cibone protiv Škrljeva, domaće pobjede u srijedu u trećem kolu hrvatskog prenstva upisali su i Zadar i Dubrava. Zadrani su svladali Alkar, a Dubrava je bila bolja od Zaboka...

Nakon dvije gostujuće utakmice u ABA ligi i dva gostovanja u hrvatskom prvenstvu, košarkaši Zadra napokon su odradili jednu utakmicu kao domaćini. Ugostili su na Višnjiku momčad Alkara i upisali su pobjedu 106:73.

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zadrani su pitanje pobjednika riješili vrlo brzo, već u prvoj četvrtini došli su blizu 20 poena razlike i u nastavku susreta prednost su dodatno povećavali i na kraju prebacili i granicu od 30 poena viška.

Neki igrači dobili su odmor, a predvodili su ih Krševan Klarica sa 16 poena, 11 skokova i osam asistencija te s po 15 poena Adem Mekić (osam skokova, sedam asistencija) te Ivan Njegovan (pet skokova). Kod Alkara Hrvoje Vučić ubacio je 17 poena, a po 13 su dodali Michael Green i Mirko Jukić.

Dubrava je stigla do prve pobjede slaveći kod kuće protiv Zaboka s 95:88. Još jedna utakmica Dubrave na veliki broj poena, ali ovaj put pobjeda koja je izborena ipak lakše nego što rezultat pokazuje s obzirom da je domaćin imao i 18 poena u zadnjoj dionici.

Najbolji kod pobjednika bili su Toni Ročak s 28 poena i sedam skokova, a Mihael Kos dodao je 20 poena i šest skokova. Kod poraženih Dino Cinac završio je s 20 poena i 11 skokova, a Antonio Sikirić s 15 poena.