Split uz dosta muke do pobjede u gostima kod Dubrovnika

Branimir Korać, HINA • petak, 13.10.2023.

Odigran je i pretposljednji susret trećeg kola hrvatskog prvenstva košarkaša. Split je u gostima stigao do pobjede protiv Dubrovnika...

Košarkaši Splita uspješno su obavili gostovanje u trećem kolu prvenstva Hrvatske, pobijedili su Dubrovnik 76:72 (20:18, 16:16, 17:21, 23:17).

Igraj na utakmice hrvatskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dubrovnik je odlično igrao tijekom 35 minuta. Do sredine posljednje četvrtine vodila se posve ravnopravna borba u kojoj su se momčadi izmjenjivale u vodstvu. Na poluvremenu je Split vodio 36:34, a na ulazu u zadnju dionicu domaćin je imao prednost 55:53.

U završnici su se Splićani ipak odvojili te su ključni korak prema slavlju napravili kada su četiri minute prije kraja poveli 69:63. Do kraja su mirno zadržali prednost i time ostali stopostotni na startu nove sezone.

Edward Shelton je bio najbolji igrač Splita s 20 poena, a imao je i sedam skokova. Mate Kalajžić je dodao 12 koševa, a James Funderburk deset poena i četiri skoka. U domaćem sastavu najbolji je bio Filip Vujičić koji je uz 18 koševa imao i sedam skokova, dok je Tomislav Cvitković ubacio 16 poena.

Na vrhu ljestvice sada su ostale tri momčadi sa sve tri pobjede, Split se pridružio Dinamu i Zadru. Dubrovniku je ovo bio prvi poraz u sezoni te je na omjeru 2-1 kao i Cibona.