Vojvodina bolja od Cedevite Junior: 'Nemam što zamjeriti mojim dečkima'

Sportnet, Petar Jenjić • petak, 13.10.2023.

Cedevita Junior izgubila je protiv Vojvodine u utakmici drugog kola Druge ABA lige. Srpska ekipa slavila je s 86:71, a trener Damir Mulaomerović nije imao što zamjeriti svojoj momčadi...

Košarkaši Cedevite Junior upisali su poraz u drugom kolu ABA 2 lige, a bolja je bila momčad Vojvodine. Nakon 40 minuta igre srpska je ekipa slavila rezultatom 86:71.

Igraj na ABA 2 ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Momčad Damira Mulaomerovića odlično je otvorila utakmicu serijom 9:3 u prve dvije i pol minute što je natjeralo ekipu Vojvodine na minutu odmora. Nakon timeouta, srpska momčad je uspjela smanjiti prednost Cedevite Junior, ali se ekipa s Velesajma ponovno vratila u prednosti nakon što su zatvorili četvrtinu novom serijom 8:3 (20:13).

U drugoj četvrtini Vojvodina je preuzela vodstvo, došla do devet koševa viška, ali je u zadnjih 36 sekundi četvrtine KeVaughn Allen zabio pet poena i smanjio zaostatak na 40:36.

Nijedna ekipa se nije mogla odlijepiti u trećoj četvrtini, a do kraja iste, Cedevita Junior je došla do minimalnog zaostatka (56:55). Vito Kučić je bio odličan početkom četvrte četvrtine i držao je svoju momčad u igri s devet poena u prvih pet minuta posljednje četvrtine, ali gosti su se ipak uspjeli odvojiti i doći do pobjede.

Vito Kučić je ponovno bio najbolji strijelac u redovima Cedevite Junior sa 17 poena uz pet skokova, pratio ga je kapetan Josip Batinić s 11 poena i osam skokova. Petar Rakićević s 21 poenom predvodio je pobjednički sastav.

Cedevita Junior se okreće obavezama u domaćem prvenstvu, u nedjelju u Domu sportova dočekuju Dubrovnik.

"Danas je presudilo 31 slobodno bacanje Vojvodine, dok smo mi imali samo deset. Kad pogledate rezultat, mi tu još dobro stojimo. Nemam što zamjeriti mojim dečkima, potrošili smo se, borili smo se do kraja. Veći dio utakmice bili smo blizu, ali iskustvo mladih igrača nekad dođe na naplatu", rekao je trener Damir Mulaomerović.